Iljai Bialikui yra skirta dvejų metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jo vykdymą atidedant trejiems metams, tokiam pačiam laikui iš nuteistojo atimta teisė vairuoti.
Po Vilniaus apygardos teismo nutarties nuosprendis avarijos byloje įsiteisėjo. Pagal šį nuosprendį „Vilniaus viešasis transportas“ žuvusių pėsčiųjų artimiesiems turės sumokėti 87 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimą.
Tačiau teismas iš civilinio atsakovo bendrovės „Lietuvos draudimas“ žuvusios moters dukrai priteistą turtinės žalos dydį pakeitė. Jis sumažintas 487 eurais – nuo nuo 6 tūkst. 389 iki 5 tūkst. 902 eurų. Žala sumažinta atsižvelgus į tai, kad moteris iš valstybės gavo laidojimo pašalpą.
Byla apeliacine tvarka buvo nagrinėjama pagal dviejų civilinių atsakovų – bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ ir „Lietuvos draudimas“ skundus. Nuteistas vairuotojas apeliacinio skundo nepateikė.
„Vilniaus viešasis transportas“ apygardos teisme ginčijo priteistos neturtinės žals dydį, teigdamas, kad priteista suma yra aiškiai per didelė, o apylinkės teismas netyrė pačių pėsčiųjų elgesio eismo įvykio metu, nevertino bendrovės turtinės padėties. Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad civilinis atsakovas negali spręsti kaltės klausimo.
Skaudi avarija įvyko 2014 metų pradžioje Vilniuje, Laisvės prospekto reguliuojamoje sankryžoje. Tyrimo duomenimis, 46 maršruto autobuso „Volvo 7700“ vairuotojas 62 metų I. Bialikas sankryžoje suko į Laisvės prospektą ir autobusas kliudė per perėją ėjusias mergaitę ir jos močiutę.
Sunkiai sužalotos nukentėjusiosios – 69 metų J.L. ir 8 metų mergaitė – žuvo įvykio vietoje. Nustatyta, kad jos per perėją ėjo degant žaliam šviesoforo signalui.
Tyrimo metu buvo gautos Lietuvos teismo ekspertizės centro, Valstybinės teismo medicinos tarnybos specialistų išvados, apklausti įvykio liudininkai, atlikti kiti būtini procesiniai veiksmai.
Remiantis specialistų išvadomis, įvykio metu autobuso vairuotojas buvo blaivus.