Nusikalstamos veikos braižas buvo analogiškas – iš bendrojo naudojimo balkono-džiovyklos, išlaužęs priešgaisrines duris, atstūmęs butų balkono duris, vagis lengvai patekdavo į butus. Ilgapirštis lankėsi tik senos statybos stambiaplokščiuose butuose, kuriuose įrengtos minėtos priešgaisrinės durys ir bendro naudojimo balkono džiovyklos. Patekti į butus per balkonus jam buvo lengva, nes durys nebuvo pakankamai gerai apsaugotos. Nelaukiamas svečias butų savininkams padarydavo labai didelių turtinių nuostolių, nes po jo apsilankymo šeimininkai pasigesdavo vertingos buitinės technikos, aukso dirbinių, prabangių laikrodžių, kompiuterių, stambių piniginių santaupų sumų, kitų gėrybių.
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto penktojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai gaudami operatyvinės informacijos, jie rinko žinias apie nusikalstamas veikas padariusius asmenis. Nors ir gudriai veikdamas, savo „darbo“ vietose vagišius palikdavo pėdsakų, lėmusių liūdną jo „karjeros“ baigtį.
2011 metais lapkričio mėnesį pareigūnų darbas davė rezultatų – nustatytas ir sulaikytas įtariamasis. Tai – daug kartų teistas, policijai gerai žinomas A.Z (gim. 1972 m.).
Vagysčių iš butų skaičius visame Vilniaus mieste tuojau ženkliai sumažėjo. Tyrimo metu nustatyta, kad įtariamasis „darbavosi“ Viršuliškių, Lazdynų, Karoliniškių, Žirmūnų seniūnijose. Vienas vagies „apsilankymas“ buto šeimininkui vidutiniškai padarydavo 28 000 litų turtinį nuostolį. Penktojo policijos komisariato kriminalinės policijos pareigūnams tyrimo metu A.Z prisipažino įvykdęs 17 vagysčių iš butų. Jam pareikštas įtarimas ir byla su visais įrodymais artimiausiu laiku bus perduota į teismą.
„Kiekvienas, norintis lengvu būdu pasipelnyti, laimi bilietą sugrįžti į pataisos namus“, – juokauja penktojo policijos komisariato kriminalistai.