Bandė išvengti sulaikymo
Kaip 15min informuoja Vilniaus apskrities policijos Komunikacijos grupė, įtariamieji sulaikyti skirtingu metu ir skirtingose vietose.
Anot policijos, sostinės 5-ojo policijos komisariato pareigūnai vieną įtariamųjų sulaikė Naujininkuose. Kitas įtariamasis sulaikytas penktadienio rytą kitoje vietoje – Savanorių prospekte.
Policija teigia, jog dėl paskleistos informacijos apie įtariamųjų paiešką jie slapstėsi ir bandė išvengti sulaikymo.
Sostinės 5-ajame policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės. Nepilnamečiai įtariami padarę ir daugiau nusikaltimų, todėl penktadienį buvo sprendžiamas klausimas dėl įtariamųjų suėmimo.
Įtariami ir kitais nusikaltimais
Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį dviem mėnesiams leido suimti nepilnamečius, kurie bandė įsibrauti į namą Pilaitės rajone.
Nepilnamečiai įtariami padarę ir daugiau nusikaltimų, todėl pareigūnai kreipėsi į teismą dėl įtariamųjų suėmimo.
Įstatymas neleidžia daugiau nei dviem mėnesiams suimti nepilnamečių asmenų.
Vaikinai suimti maksimaliam terminui – įstatymas neleidžia daugiau nei dviem mėnesiams suimti nepilnamečių asmenų.
Pilaitė džiaugiasi
Policija dėkoja Pilaitės bendruomenei už pilietiškumą ir pateiktą informaciją. Anksčiau policija taip pat pranešė, jog po šio nusikaltimo dėl pareigūnų veiksmų Pilaitėje bus atliktas tarnybinis patikrinimas.
15min susisiekus su Pilaitės bendruomenės „Facebook“ puslapio koordinatore Idilija Lapin, ši neslėpė pasitenkinimo visų pusių bendradarbiavimu.
„Labai džiaugiuosi, kad, iš tikrųjų, dirbdami visi kartu mes keičiame pasaulį!“ – 15min sakė I.Lapin.
Išryškino sistemos trūkumą
Nepavykus sučiupti įtariamų vagišių Pilaitėje policijos atstovas bandė paaiškinti, jog, be kitų kliūčių, pareigūnams nebuvo nurodytas tikslus adresas, o susiskambinti su pranešėju jiems nepavyko.
Paaiškėjo, jog taip atsitiko dėl BPC informacijos perdavimo sistemos trūkumo – policijai duomenys buvo perduoti, tačiau telefono numerio vietoje buvo identifikacinis numeris (IMEI).
„Jūsų aprašytoje situacijoje vienintelė mūsų klaida, kurią galėtume įžvelgti yra ta, jog operatorė, skubėdama perduoti pranešimą policijai, neatkreipė dėmesio, jog sistema rodo IMEI kodą ir nepaprašė skambinančio asmens padiktuoti telefono numerį“, – sakė BPC viršininkas Audrius Čiuplys.
Tuo tarpu ryšio operatoriaus atstovas teigė, jog tik IMEI numeris BPC perduodamas retai, tačiau ryšio sutrikimai gali atsirasti dėl įvairių priežasčių – be persijungimo tarp 4G, 3G ir 2G tinklų jis įvardijo ir telefono galimą programinės įrangos gedimą.
„Mes visi turime žinoti, kad reikia maksimaliai tikslų adresą pasakyti <...> Aišku, kad galimybė perskambinti ir pasitikslinti yra svarbi. Jeigu tai yra telefono problema, aš neturiu kito sprendimo, kaip perkrauti mobilųjį telefoną prieš skambinant BPC <...> Patarimas žmogui yra pasižiūrėti ar yra ryšys, o ką daryti specialiosioms tarnyboms – nežinau, bet tikriausiai važiuoti į įvykio vietą ir žiūrėti patiems“, – sakė „Tele2“ atstovas Andrius Baranauskas.