Iš viešinamų duomenų matyti, kad per pastaruosius 7 mėnesius vp gavo per 2,7 tūkst. pranešimų. Dažniausiai istorijos baigdavosi vp taikiklyje atsidūrusių asmenų viešais įspėjimais – 54 atvejai.
Tačiau būta ir tyrimų, pasibaigusių administracinio nusižengimo (20) ar net baudžiamosiomis (23) bylomis.
Nurodoma, kad dažniausiai pranešimai virtualiosios policijos padaliniui arba pačių pareigūnų įtariami pažeidimai elektroninėje erdvėje buvo susiję su galimu sukčiavimu, po keliolika buvo nelegalios prekybos ir neapykantos kurstymo atvejų.
Kaip žinoma, 2021 m. balandžio 6 d. patruliuoti elektroninėje erdvėje pradėjo vadinamasis virtualus patrulis.
Tai trys pareigūnai, kurių pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje.
Anonsuota, kad pareigūnai reaguos tik į akivaizdžius elektroninėje erdvėje daromus ar rengiamus daryti teisės pažeidimus. Pradžioje asmenys būna įspėjami, kad jie nutrauktų galimai neteisėtus veiksmus, o jų nenutraukus – renkama medžiaga, registruojama ir perduodama atitinkamam policijos padaliniui tolimesniam tyrimui.
Nuo pradžių žadėta, kad virtualus patrulis dirbs viešai, niekaip neribos žodžio laisvės, nesikiš į privačius asmenų susirašinėjimus.
Tiesa, dalis virtualaus patrulio „Facebook“ profilio lankytojų kartais replikuoja, kad trūksta komunikacijos, pareigūnai socialiniame tinkle palyginti retai praneša apie vykdomą veiklą ir pasiektus rezultatus.
„Ačiū už pasitikėjimą ir gaunamą informaciją“, – lapkričio 5-ąją „Facebook“ tinkle rašo vp atstovai.