Visoje šalyje sukčiavusį jauną vyrą pričiupo Kauno pareigūnai

Dėl tuzino sukčiavimo epizodų sulaikytas 22 metų kėdainietis.
Asociatyvinė iliustracija
Asociatyvi iliustracija / Marijampolės apskrities VPK nuotr.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Dainavos policijos komisariato pareigūnai, vadovaujami Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros prokurorų, sėkmingai pabaigė 12 epizodų ikiteisminį tyrimą, kuriame 22 metų kėdainietis kaltinamas įvykdęs sukčiavimus. Dėl jo nusikalstamo elgesio bei neteisėtai padarytų veikų iš viso nukentėjo 12 asmenų iš įvairių Lietuvos miestų – Vilniaus, Panevėžio, Klaipėdos rajono, Radviliškio, Tauragės rajono ir kitų šalies mietų ir rajonų gyventojai.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, laikotarpiu nuo 2019 metų lapkričio mėnesio iki 2020 metų sausio mėnesio pabaigos, šis jaunas vyras apgaulės būdu pasipelnė iš patiklių žmonių, todėl sugalvojo gudrią schemą – jis, veikdamas kartu su kitu laisvės atėmimo bausmę atliekančiu įkalinimo įstaigoje asmeniu, prisijungė prie populiarios internetinės skelbimų svetainės ir, radęs dominantį skelbimą apie parduodamus brangesnius daiktus, melagingai prisistatydavo kito asmens vardu bei pavarde, o suderėjęs dėl perkamo daikto kainos, suklastodavo bankinio pavedimo išrašą apie atliktą apmokėjimą ir jį pateikdavo nieko neįtariančiam sąžiningam daikto pardavėjui.

Sulaikytojo grobio sąraše – nešiojamieji kompiuteriai HP ir „Lenovo“, fotoaparatai „Nikon“ ir „Canon“, mobilieji „iPhone“, žaidimų konsolės „Sony Play Station“ ir „X-box One“, taip pat išmaniosios ausinės, laikrodžiai, planšetės, namų kino sistemos.

Pardavėjas, tikėdamas įvykusiu sėkmingu sandėriu, parduodamą daiktą perleisdavo atvykusiam pasiimti prekės asmeniui arba sutardavo, kad pageidaujamą daiktą jis galėtų atsiimti siuntų savitarnos terminaluose.

Tokiu būdu, panaudojant apgaulę, iš 12 šalies gyventojų buvo išviliotos įvairios paklausios kasdienėje buityje naudojamos prekės: nešiojamieji kompiuteriai HP ir „Lenovo“, fotoaparatai „Nikon“ ir „Canon“, žaidimų kompiuteriai – konsolės „Sony Play Station“ ir „X-box One“, išmaniosios ausinės „Beats Studio 3 Wireless“, laikrodžiai „Casio“, planšetiniai kompiuteriai „Apple iPad“, namų kino sistemos, mobilūs telefonai „iPhone“. Viso bendroje sumoje apgaulės būdu buvo įsigyta įvairių brangių daiktų už daugiau nei 2 500 eurų.

Ikiteisminio tyrimo eigoje nustatyta, kad šiuos sukčiavimus įvykdė niekur nedirbantis, oficialaus pragyvenimo šaltinio neturintis vyras, jau anksčiau teistas už vagystes, sukčiavimus, turto sugadinimus, daug kartų baustas administracine tvarka už smulkaus turto vagiliavimus iš prekybos centrų. Kaip pagrindinį nusikaltimo motyvą kaltinamasis įvardino lėšų pragyvenimui trūkumą, nes neturėjo jokio darbo, o pragyventi reikėjo.

Dėl įvykdytų visų nusikaltimų gailėjosi ir visiškai prisipažino savo kaltę, nes suprato ir suvokė, jog tyčia apgaudinėjo nieko neįtariančius gyventojus. Vyras paaiškino, jog daiktus perleisdavo pašaliniams jam nepažįstamiems asmenims, juos tiesiog parduodamas ar perleisdamas už gerokai mažesnę sumą nei rinkos kaina.

Tyrimo metu Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Dainavos policijos komisariato pareigūnai atliko daugybės nukentėjusiųjų, liudytojų apklausų, buvo teismo sankcionuotos ir taikytos procesinės prievartos priemonės, atliktos kratos bei kiti procesiniai veiksmai, renkant reikšmingus įrodymus. Tyrimas intensyviai truko beveik 9 mėnesius ir, atlikus visus procesinius veiksmus, vadovaujant Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros prokurorui, byla buvo perduota teisminiam nagrinėjimui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai