Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vladimiro Žirinovskio padėjėją ir apsaugininką susprogdinęs panevėžietis lieka pataisos namuose

Vilniaus apygardos teismas antradienį nusprendė, kad Rusijos politiko Vladimiro Žirinovskio padėjėją susprogdinęs panevėžietis Laisvūnas Jurys į laisvę išeiti kol kas negali.
Laisvūnas Jurys
Laisvūnas Jurys (archyvo nuotr.) / Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr.

Teismas atmetė nuteistojo skundą dėl Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo kovo mėnesį priimtos nutarties, kuria netenkintas Vilniaus pataisos namų teikimas paleisti nuteistąjį į laisvę anksčiau laiko.

Vilniaus apygardos teismo nutartis dėl lygtinio paleidimo netenkinimo yra galutinė ir neskundžiama. Pataisos namų administracija su nauju teikimu į teismą galės kreiptis ne anksčiau kai po pusės metų.

L.Jurys atlieka teismo nuosprendžiu jam skirtą 15 metų laisvės atėmimo bausmę už V.Žirinovskio padėjėjo ir verslininko Genadijaus Dzenio bei jo asmens sargybinio Aleksandro Kolesničenkos nužudymą.

Panevėžietis už grotų praleido beveik dešimt metų. Pataisos namai jau anksčiau rašė teikimus dėl šio nuteistojo lygtinio paleidimo, tačiau teismai juos atmesdavo.

Pastarąjį kartą Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas konstatavo, kad nuteistasis atitinka formalųjį lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos pagrindą - yra atlikęs daugiau kaip pusę paskirtos laisvės atėmimo bausmės, palaiko santykius su artimaisiais, ne kartą skatintas, charakterizuojamas teigiamai, įsipareigojo doru elgesiu ir stropiu darbu įrodyti, kad pasitaisys, dirba, - tačiau formaliųjų kriterijų atitikimas tėra lygtinio paleidimo klausimo svarstymo sąlyga, o ne lygtinio paleidimo pagrindas.

Lygtinis paleidimas iš laisvės atėmimo vietos taikomas atsižvelgiant ne tik į nuteistojo asmenybę, jo elgesį bausmės atlikimo metu, bet ir į nusikalstamos veikos pavojingumą bei pobūdį, taip pat į aplinkybių visumą. Vertindamas lygtinio paleidimo galimybę, teismas vertina, ar asmens atžvilgiu yra pasiekti visi jam parinktos ir skirtos bausmės tikslai, kurie teikia pagrindą išvadai, ar asmuo gali būti taisomas toliau neizoliuotas nuo visuomenės.

Teismo manymu, nors L.Jurys atliko daugiau kaip pusę jam skirtos bausmės, minėtas bausmės tikslas dar nėra pasiektas. Jo padaryto nusikaltimo pobūdis ir tai, kad ankstesnių teistumų metu jam du kartus taikytas lygtinis paleidimas parodo, jog iki šiol atlikta laisvės atėmimo bausmės dalis nesuteikia teismui pagrindo daryti išvadą, kad L.Jurys gali būti taisomas jo neizoliuojant nuo visuomenės.

Būdamas už grotų L.Jurys buvo skatintas, mokėsi, įgijo suvirintojo ir elektriko specialybes, sukūrė šeimą.

Panevėžietis su bendrais buvo nuteistas už 1997 metais įvykdytą Rusijos politiko padėjėjo ir jo asmens sargybinio nužudymą susprogdinant. Sprogimas buvo sukeltas nuotolinio valdymo pulteliu.

Manoma, kad Rusijos politiko padėjėjo nužudymą galėjo užsakyti telšiškis Vincas Šilys, tačiau jo kaltės pareigūnai teisme neįrodė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?