Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, jog atlikus operatyvius patikrinimus pagal VMI Pasitikėjimo telefonu 1882 gautą informaciją bendrovei „DU LEO“ priklausančiose parduotuvėse, nustatė neapskaitytų pajamų atvejį, o parduotuvės darbuotoja prisipažino gaunanti atlyginimą „vokelyje“. Už pastarąjį pažeidimą Alytaus rajono apylinkės teismas bendrovės direktoriui skyrė 10 tūkst. litų baudą.
„Mokesčių inspekcija trumpuoju Pasitikėjimo telefonu 1882 ir kitomis priemonėmis nuolat sulaukia pranešimų apie neapskaitytas pajamas bei „vokeliuose“ mokamus atlyginimus. Šiuo atveju beveik tuo pačiu metu buvo gauti net trys pranešimai apie netvarką „DU LEO“ priklausančiose parduotuvėse. Tai leidžia mums tikėtis, kad gyventojų nepakantumas daromiems mokestiniams pažeidimams didėja“, – sako Kauno apskrities VMI viršininkas Gintautas Muznikas, pažymėdamas, jog šiuo metu VMI dėmesio sulaukia įmonės, kuriose darbuotojams mokamas minimalus atlyginimas, neapskaitomos pajamos bei yra įtarimų, jog ten gali būti mokamas neoficialus darbo užmokestis.
Kauno apskrities VMI specialistai, bendradarbiaudami su kolegomis iš Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos keturiose bendrovei priklausančiose parduotuvėse tuo pačiu metu organizavo operatyvius patikrinimus – du iš jų Vilniuje, du – Alytuje.
VMI Pasitikėjimo telefonu 1882 gauta informacija dėl pažeidimų Vilniaus parduotuvėse pasitvirtino – vienoje iš jų po kasos aparatu rasta daugiau kaip 100 litų grynaisiais, kitoje – 400 litų – ūkinėse patalpose esančiame kibire.
Pastarosios parduotuvės pardavėja jokiais buhalterinės apskaitos dokumentais negalėjusi pagrįsti rastų pinigų pripažino, jog vidutiniškai per dieną neapskaitoma nuo 250 litų iki 300 litų. Šie pinigai keliauja į slaptavietę – jau minėtą kibirą.
Moteris savo paaiškinime taip pat nurodė, jog šalia oficialiai gaunamo minimalaus mėnesinio atlyginimo su priedais, gaudavo ir „vokelį“, kuris jai buvo mokamas būtent iš neapskaitytų pajamų. Per 10 mėnesių darbuotojai buvo išmokėta beveik 3 tūkst. litų neoficialaus darbo užmokesčio.
Įmonės direktorius taip pat šių faktų nepaneigė. Mokesčių administratoriui jis nurodė, jog per 10 mėnesių šios parduotuvės buhalterinėje apskaitoje buvo neapskaityta daugiau kaip 60 tūkst. litų.
Atsižvelgiant į susidariusią situaciją, įmonė pripažino padarytus pažeidimus, patikslino pateiktas Pridėtinės vertės mokesčio deklaracijas ir į valstybės biudžetą sumokėjo per 10 tūkst. litų PVM. Į mokesčių inspektorių akiratį papuolusi bendrovė ir ateityje susilauks VMI dėmesio.
VMI primena, kad gyventojai apie neapskaitomas pajamas, „vokeliuose“ mokamus atlyginimus ar kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniųjų telefonų programėle „Pranešk“, užpildę anketą interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.