Kaip pranešimu spaudai skelbia Kauno apylinkės teismas, bylos duomenimis, 2023 m. lapkričio 1 d. kaunietė vairavo automobilį „Opel“ būdama neblaivi.
Policijos pareigūnai vairuotojai nustatė 1,69 prom. neblaivumą.
Apklausta kaltinamoji teigė, jog tą dieną buvo susitikusi su draugėmis, ir kadangi namuose nebuvo tėvų, jos nusprendė susirasti ir išgerti alkoholinių gėrimų, o tada – pasivažinėti prie kaltinamosios namų paliktu jos tėčio automobiliu.
Skiriant bausmę buvo įvertinta ir kaltinamosios asmenybė – kad ji neteista, bet bausta administracine tvarka, o būtent dėl to, kad vairavo transporto priemonę būdama neblaivi, kai jai nustatytas 1,28 promilių neblaivumas.
Tuomet jai buvo paskirta administracinio poveikio priemonė – draudimas naudotis vairuotojo teisėmis vienerių metų laikotarpiui.
Teismo vertinimu, faktas, jog kaltinamoji nuo padaryto administracinio nusižengimo praėjus vos 4 mėnesiams vis tiek sėdo prie vairo būdama neblaivi, rodo jos nerūpestingumą ir savo elgesio neįvertinimą kritiškai.
Atsižvelgiant į padaryto nusikaltimo pobūdį, nustatytą girtumo laipsnį ir siekiant ateityje užkardyti analogiškų nusikaltimų grėsmę, kaltinamajai kartu su bausme paskirtas ir draudimas naudotis specialia teise vairuoti transporto priemones.
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų baudžiamuoju įsakymu Akvilė M. pripažinta kalta dėl transporto priemonių vairavimo, kai vairuoja neblaivus asmuo (Baudžiamojo kodekso 2811 str. 1 d.), jai paskirta 30 parų arešto bausmė, jos vykdymą atidedant 8 mėnesių laikotarpiui.
Ji taip pat įpareigota neišeiti iš savo gyvenamosios vietos nuo 22 val. iki 06 val., jei tai nesusiję su darbu arba mokymusi, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.
Akvilei M. taip pat paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – draudimas naudotis vairuotojo teisėmis 3 metų laikotarpiui ir nuspręsta išieškoti lengvojo automobilio „Opel Signum“ vertę atitinkančią pinigų sumą – 1710 eurų.