Pagal pirminį pranešimą Bendrajame pagalbos centre, atliekant krovos darbus buvo pažeista talpa su azoto rūgštimi, jis tekėjo ant žemės ir sukėlė neaiškią reakciją.
Atvykus gelbėtojams, pirmiausia teritorija atitverta 100 metrų spinduliu, evakuoti įmonės darbuotojai, iš viso 15 žmonių.
Ugniagesiams nurodyta nesiartinti prie incidento vietos be pirmo lygio apsaugos kostiumų, tokie patys naudojami ir branduolinės nelaimės atveju.
Į nelaimės vietą atvykę Pajėgų valdymo skyriaus pareigūnai iškvietė policiją teritorijai atitverti bei medikus. Taip pat atvyko ir aplinkos apsaugos specialistai.
Pranešama, kad nelaimės vietoje esantys žmonės jaučia gerklės perštėjimą. Visgi, medikų pagalbos niekam neprireikė.
„Dalis žmonių net dabar nesuvokia, kiek tai yra rimta, – situaciją komentavo Kauno PGV pajėgų valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Rokas Jaruševičius. – Dabar beliko surinkti rūgštį nuo kiemo.“
Įvykio vieta bus barstoma smėliu, į ją susigers rūgštis o tada viskas bus sukrauta į sandarius konteinerius ir utilizuota.
„Šį darbą atlikt ugniagesiai, o utilizavimo užsiims specializuotos įmonės, – aiškino R.Jaruševičius. – Dabar evakuoti darbuotojai, ta krova sustabdyta, nieko ten nėra. Paruošim medžiagas ir pradėsim darbą.“
Azoto rūgštis išsiliejo 20 kvadratinių metro plote aplink vilkiką. Iš pažeistos talpos išbėgo beveik visas skystis.
Įvykiui likviduoti papildomai iškviesti gelbėtojai iš Kėdainių ir Marijampolės.
Iš vilkiko kabinos evakuotas vairuotojas perduotas medikams. Pirminei apžiūrai jis išvežtas į Kauno klinikas.
Azoto rūgštis itin pavojinga, patekus ant odos, nedelsiant reikia gerai nuplauti dideliu kiekiu vandens. Taip pat patariama nedelsiant kreiptis į gydytoją, nes negydomų nudegimų vietose atsiranda sunkiai gyjančios žaizdos.
Be to, azoto rūgšties garai yra labai pavojingi kvėpavimo takams. Koncentruota rūgštis yra chemiškai labai aktyvi: susilietus su degiosiomis medžiagomis, gali kilti gaisras ar net sprogimas.