Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Žaibiška naktinė trijų BMW automobilių vagystė Šiauliuose – mįslė ne tik policijai

Šiauliuose automobilių vagysčių pastaraisiais metais buvo nedaug. Tačiau prieš porą dienų Šiauliuose lyg dūmas vėjyje dingo trys 2004 metų laidos ne prasčiausios komplektacijos BMW. Kiek anksčiau sausio 13-ąją pagrobtas keturiais metais naujesnis tos pačios klasės BMW.
Šiauliuose pavogtas BMW
Šiauliuose pavogtas BMW

„Facebook“ nepadeda

Šiaulių policijos Vagysčių skyriaus kriminalinių nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos viršininkas Redas Vaišvilas, teigia, kad interneto portaluose ir socialiniuose tinkluose paiešką paskelbę nukentėjusieji tik trukdo tyrimui ir sukelia sau pavojų.

Vagys perka specialią įrangą, kuri geba nulaužti įvairias konkrečių modelių apsaugas. 

„Prieš keletą metų buvo labai populiaru naudotis tokiais nukentėjusiais savininkais. Sukčiai pranešdavo turintys informacijos, išviliodavo pinigus ir dingdavo. Tai būdavo su vagyste nesusiję asmenys“, – priminė viršininkas.

Jis pabrėžė, kad skelbimai viešoje erdvėje apie dingusius automobilius jo dvidešimties metų darbo praktikoje dar nebuvo pagelbėję. Tik sutrukdė, nes reikia tikrinti daugybę neteisingų versijų. Jos gaišina laiką ir blaško darbą.

„Vagys būna tinkamai pasiruošę. Jie dažniausiai turi su savimi degalų, papildomus akumuliatorius. Viskas tam, kad nereikėtų užsukti į degalines ar kitas vietas, kur filmuojama. Vagys perka specialią įrangą, kuri geba nulaužti įvairias konkrečių modelių apsaugas“, – sakė R.Vaišvilas.

Išardytus rasti sunkiau

O ką daryti savininkui? Jeigu nukentėjusysis nori rodyti iniciatyvą, tegul ateina ir pasitaria su pareigūnais. „Sukursime konkretų, o ne padriką planą. Jei kažkas jums pranešė apie rastą automobilį ir prašo atlygio, apie tai derėtų pranešti pareigūnams. Nepulti reikalų tvarkyti patiems ir slaptai“, – tikina R.Vaišvilas.

Vagys perka specialią įrangą, kuri geba nulaužti įvairias konkrečių modelių apsaugas. 

Viršininko nuomone, BMW automobilių vagišiai iki šiol nemėgo, nes tai nėra dažnas automobilis.

Vagys perka specialią brangią įrangą, kuri geba nulaužti įvairias konkrečių modelių apsaugas. Susitelkiama į tokius modelius, kurių reikės vogti ne vieną ar du.

Visos sausio mėnesį įvykdytos vagystės yra tiriamos atskirai.

R.Vaišvilas tvirtina, kad tik tyrimas parodys, ar vagystes įvykdė tas pats asmuo, ar asmenų grupė: „Tikimybė, kad vogė tie patys asmenys, yra, tačiau praktika rodo, jog išankstiniai spėjimai ne visada pasitvirtina.“

Policijos žiniomis, vienas iš pavogtų automobilių yra draustas Kasko draudimu. Apie kitus tokios informacijos neturima. Be to, automobiliai dingo lyg į vandenį – nė vienas dar nerastas.

Pašnekovas teigia, kad vogti automobiliai dažnai surandami. Sunkiau, jei jie būna išardyti, tačiau ir tokių randama.

Dažnai vagys išaiškinami, jei jie bando automobilį legalizuoti – įregistruoti, padirbti dokumentus ir legaliai parduoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?