Zarasų rajone ir Visagine įtartini vyrai bandė atsiskaityti padirbtais eurais

Zarasų rajone ir Visagine šią savaitę rasta padirbtų eurų, pranešė policija.
Eurai
Asociatyvi iliustracija / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pirmadienį apie 16 val. Dusetų miestelyje esančioje parduotuvėje nepažįstamas vyriškis norėjo atsiskaityti, kaip įtariama, padirbta 50 eurų kupiūra. Pastebėjęs, kad jis pardavėjai sukėlė įtarimą, nedelsdamas pasišalino, banknotą palikęs parduotuvėje.

Po šio įvykio pardavėja patikrino praeitos savaitės apyvartos pinigus ir ten rado dar du, kaip įtariama, padirbtus 50 eurų banknotus. Panaši situacija įvyko antradienį, kai apie 13 val. į Salako miestelyje esančią parduotuvę užsuko nepažįstamas vyriškis, kuris norėjo atsiskaityti, kaip manoma, netikru 50 eurų nominalo banknotu.

Vyriškis, pamatęs, kad kviečiami policijos pareigūnai, nedelsdamas pasišalino iš parduotuvės.

Taip pat Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate gautas 60-mečio visaginiečio pranešimas, kad jam prekiaujant Visagino turgavietėje nepažįstamas vyras atsiskaitė, kaip įtariama, netikra 50 eurų vertės kupiūra. 

Policijos pareigūnai primena, kad gyventojai atidžiau turėtų tikrinti 20 ir 50 eurų banknotus – būtent šių kupiūrų padirbiniai sudaro didžiąją dalį visų padirbtų eurų.

Lietuvoje paplitę padirbti eurai turi keletą bendrų požymių, iš kurių galima iškart suprasti, kad banknotai netikri – banknotą reikia pačiupinėti ir pasistengti pajusti, ar popierius šiugžda, ar yra spaudos nelygumų.

Žiūrint prieš šviesą turi būti matomi vandens ženklai (arka arba langai, banknoto nominalas, o naujojoje eurų serijoje – deivė Europa), apsauginis siūlelis, (matomas tik pakėlus prieš šviesą), sutapimo ženklas. Pakreipus banknotą ir pabandžius pamatyti hologramą vaizduojami nominalo skaičiai ir simboliai kinta pakreipus banknotą, blizganti juostelė (reverse su euro simboliu ir nominalo skaičiumi), spalvą keičiantis nominalo skaičius.

Taip pat policijos pareigūnai rekomenduoja naudoti kiek įmanoma mažesnio nominalo banknotus, jei atsiskaitoma tokiose prekybos vietose, kur nėra įrangos banknotų tikrinimui, vaizdo stebėjimo kamerų.

Taip pat svarbu, gavus kelis vieno nominalo banknotus, iš karto sutikrinti, ar jų serijos ir numeriai nėra vienodi. Kelių to paties nominalo banknotų vienodos serijos ir numeriai – pirmas padirbtų banknotų požymis.

Eurą Lietuva įsivedė 2015 metų sausio 1 dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai