Kaip žinoma, Remigijus Jakštys pernai buvo nuteistas už keturių nepilnamečių berniukų seksualinį tvirkinimą. Šiuo metu teisme yra nagrinėjama dar viena panašaus pobūdžio byla dėl trijų asmenų tvirkinimo.
R.Jakštys yra apskundęs ir teismo sprendimą laisvės apribojimo bausmę jam pakeisti į 90 parų areštą.
O dėl sprendimo užsegti jam apykoję teisėjai pasisako dabar: Kauno apygardos teismas paviešino išsamų pranešimą.
Pagrindinė byla nevieša
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose nagrinėjama nevieša baudžiamoji byla, kurioje asmuo kaltinamas padaręs nusikalstamas veikas, numatytas Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 223 straipsnio 1 dalyje, BK 153 straipsnio 1 dalyje (dvi nusikalstamos veikos), BK 151(1) straipsnio 1 dalyje (dvi nusikalstamos veikos), BK 1511 straipsnio 2 dalyje, BK 138 straipsnio 1 dalyje.
Kauno apylinkės teismo 2023 m. balandžio 21 d. nutartimi, iš dalies tenkinus prokuroro pareiškimą, asmeniui buvo paskirta kardomoji priemonė – intensyvi priežiūra 2 mėnesių laikotarpiui.
Kartu nustatant jos sąlygas: tinkamai dėvėti elektroninį prietaisą, nebendrauti, neieškoti ryšių su nepilnamečiais asmenimis ir nesilankyti vietose, kuriose lankosi nepilnamečiai, būti savo gyvenamosios vietos adresu visą laiką, išskyrus vieną valandą per parą, kai jam leidžiama išvykti iš namų Kauno miesto ribose.
Šia nutartimi buvo nuspręsta iki faktinio kardomosios priemonės – intensyvios priežiūros – vykdymo pradėjimo, pakeisti namų arešto sąlygas, jas sugriežtinant ir panaikinti kardomąją priemonę – periodinį registravimąsi policijos įstaigoje, kadangi ši priemonė tapo perteklinė teismui paskyrus intensyvią priežiūrą.
Kaltinamasis netinkamai laikėsi jam paskirtos kardomosios priemonės – namų arešto – sąlygų, todėl skundą atmetė.
Kauno apylinkės teismas nurodė, kad toks sprendimas priimtas dėl to, jog kardomoji priemonė – namų areštas – buvo paskirta siekiant, be kita, užtikrinti, kad asmuo nedarytų naujų nusikalstamų veikų, tačiau teismui pateikti duomenys patvirtina, jog kaltinamasis nesilaiko jam namų areštu nustatytos sąlygos nebendrauti ir neieškoti ryšių su nepilnamečiais asmenimis.
Šią nutartį Kauno apygardos teismui apskundė kaltinamojo advokatė.
Aukštesnės instancijos teismas neturi pagrindo vertinti prokuroro pateiktos informacijos kitaip, nei ji buvo įvertinta apylinkės teismo, ir visiškai sutinka, kad prokuroro su pareiškimu pateikti duomenys rodo, jog kaltinamasis netinkamai laikėsi jam paskirtos kardomosios priemonės – namų arešto – sąlygų, todėl skundą atmetė.
Suvaržymai laikomi proporcingais
Įvertinęs kaltinamajam inkriminuojamų nusikalstamų veikų kiekį, vertybes, į kurias galimai buvo pasikėsinta, gresiančių bausmių griežtumą, duomenis apie ankstesnį teistumą, kaltinamojo elgesį proceso metu, apygardos teismas taip pat sprendžia, kad kaltinamojo teisės, skyrus jam antrą pagal griežtumą kardomąją priemonę – intensyvią priežiūrą – buvo suvaržytos nepažeidžiant proporcingumo principo.
Priešingai nei teigiama skunde, kaltinamajam namų areštas pagrįstai pakeistas intensyvia priežiūra.