Anot pranešimo, po rekordiškai šiltos žiemos ir šilto kovo mėnesio, balandis ir gegužė, o ypač gegužės vidurys, šiluma nepasižymėjo. Antrojo gegužės dešimtadienio vidutinė oro temperatūra buvo 4,6 laipsnio vėsesnė už įprastines daugiametes sąlygas.
Balandžio mėnesio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje dar buvo artima daugiametėms normoms – 6,5 laipsnio šilumos, tai yra 0,2 laipsnio vėsiau už daugiametę normą.
„Pirmojo gegužės dešimtadienio vidutinė temperatūra Lietuvoje buvo 10,3 laipsnio, daugiametė šio dešimtadienio oro temperatūra yra 11,1 laipsnio. Taigi pirmasis gegužės dešimtadienis buvo 0,8 laipsnio vėsesnis nei įprastai“, – sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos klimatologas Donatas Valiukas.
Pasak jo, kur kas vėsesnis nei įprastai buvo antrasis gegužės dešimtadienis. Antrojo gegužės dešimtadienio vidutinė oro temperatūra buvo 7,9 laipsnio, o tai yra net 4,6 laipsnio vėsiau už įprastines daugiametes sąlygas.
Meteorologai pažymi, kad nuo 1961 metų tai trečias pagal vėsumą antrasis gegužės dešimtadienis. Vėsiau yra buvę tik 1978 metais, kai registruota 7,2 laipsnio vidutinė oro temperatūra ir 1980 metais – 7,4 laipsnio.
Pasak pranešimo, vėsesnė nei įprastai gegužės viduryje oro temperatūra laikėsi ir šiaurinėje bei rytinėje Europoje, bet pietinėje Europoje vyravo nebūdingas šiam laikotarpiui karštis. Pavyzdžiui, Graikijoje gegužės viduryje užklupusi karščio banga buvo rekordiška. Taip karšta šiuo laikotarpiu Graikijoje nėra buvę per pastaruosius 50 metų.
Tuo tarpu praėjusi kalendorinė žiema Lietuvoje buvo šilčiausia per visą meteorologinių stebėjimų laikotarpį. Vidutinė žiemos mėnesių oro temperatūra buvo 2,6 laipsnio šilumos. 1981–2010 metais žiemos oro temperatūros vidurkis Lietuvoje buvo 2,8 laipsnio šalčio.