Dėl nuo Arkties regiono besiveržiančių labai šaltų oro srautų daugelyje vietovių kone kiekvieną naktį lepesnius augalus ir žiedus kėsinosi pakąsti šalnos.
Mažiausiai šalnų, tradiciškai, pasitaikė pajūrio ruože ir ypač Nidos/Ventės meteorologijos stotyse, kur nė vieną naktį gegužės 1–15 d. laikotarpiu nebuvo fiksuojama neigiama oro temperatūra (šalnų prie dirvos paviršiaus buvo vos dvi naktis).
Daugiausia žalos pabudusiems augalams ir jų žiedynams šalnos galėjo pridaryti Skuodo, Mažeikių, Akmenės, Joniškio, Šeduvos, Anykščių, Molėtų ir Varėnos apylinkėse.
Gegužės 1–15 d. laikotarpiu net 9 naktis ore (150 cm aukštyje) šalnos buvo fiksuojamos Molėtuose ir Varėnoje. Tuo tarpu, dirvos paviršiuje (5 cm aukštyje) net 13 naktų šalnos buvo Skuode, Akmenėje, Anykščiuose ir Molėtuose.
Pats didžiausias išbandymas augalams buvo gegužės 6-osios (šeštadienio) ankstyvą rytą, kuomet beveik visoje šalyje (tiek ore, tiek prie dirvos) fiksuotos ypač stiprios šalnos.
Skuode buvo išmatuota net -6 laipsnių oro temperatūra (ankstesnis rekordas buvo užfiksuotas Varėnoje 1965-05-06 ir siekė -4,7 °C). Gegužės 7-osios ankstyvas rytas taip pat buvo labai šaltas. Skuode išmatuota -3,7 °C (ankstesnis rekordas: -3,1 °C, Palanga 2011-05-07).
Artimiausiomis šios savaitės naktimis tokių stiprių šalnų jau nenumatoma, tik ketvirtadienio naktį dirvos paviršiuje vietomis dar gali pasitaikyti šalnų iki -1 -2 °C.