Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti
2017 09 18 /15:30

Gelbėtojai įspėja saugotis: vėjo gūsiai gali siekti 25 m/s

Gelbėtojai įspėja – pirmadienio dieną ir antradienio naktį siaus ypač stiprus vėjas.
Skėčiai prieš vėją
Skėčiai prieš vėją / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos informuoja, kad rugsėjo 18-osios, pirmadienio, dieną vakariniuose rajonuose stiprės šiaurės rytų vėjas. Jo gūsiai gali siekti 15–20 m/s.

Gelbėtojai įspėja, kad rugsėjo 19-osios naktį vakarinių krypčių vėjo gūsiai daugelyje rajonų sieks 15–20 m/s, vietomis – iki 25 m/s.

Energijos skirstymo operatorius (ESO) pateikia patarimus, kuriais reikėtų vadovautis audros metu.

  • Nesiartinkite. Pagrindinis dalykas, kurį turi atsiminti kiekvienas: pastebėjus nutrūkusį laidą ar bet kokį kitą apgadintą elektros įrenginį – transformatorinę, pastotę, − jokiu būdu prie jo nesiartinti. Tarp žmogaus ir nutrūkusio laido turėtų būti bent 8 metrų atstumas. Reikėtų saugotis ir ant elektros laidų užvirtusių medžių ar išvirtusių laidų atramų, kurios taip pat gali būti pavojingos gyvybei. Prie jų taip pat nerekomenduojama artintis ar, juo labiau, jų liesti.
  • Praneškite. Pastebėjus nutrūkusį laidą, apie avariją svarbu kuo greičiau pranešti ESO trumpuoju nemokamu numeriu 1852. Jei tik įmanoma, venkite artintis prie avarijos vietos, neleiskite prie jos eiti kitiems žmonėms ar gyvūnams ir kuo greičiau skambinkite minėtais telefonais, kad į įvykio vietą būtų nedelsiant išsiųsta operatyvinė komanda. Ji likviduos avarijos padarinius. Elektros tiekimą išoriniame tinkle gali išjungti tik ESO specialistai, jokiu būdu nerizikuokite ką nors daryti patys ir palikite šiuos darbus specialistams.
  • Judėkite smulkiais žingsneliais arba šuoliukais. Atsidūrus šalia aukštos įtampos šaltinio reikėtų judėti mažais žingsneliais, laikant koją prie kojos. Didesnis pavojus kyla liūties metu, kai žemė ir žolė įmirkusi. Tokiais atvejais rekomenduojama pasitraukti toliau nuo nelaimės vietos, tačiau nebėgti, o judėti mažais žingsneliais arba šuoliukais. Žingsniuojant įprastai, kyla pavojus susidaryti elektros grandinei ir gauti smūgį.
  • Iš automobilio – abiem kojomis. Nutrūkęs elektros laidas gali užkristi ant automobilio. Tokiu atveju, jei nekyla kitų pavojų, gali būti saugiau likti automobilyje – guminės jo padangos veikia kaip izoliacinė priemonė, neleidžianti susidaryti elektros grandinei. Tik svarbu nesiliesti prie metalinių detalių ar elektros įrenginių.
  • Jei iš automobilio vis dėlto reikia išlipti, tai būtina daryti ne visai taip, kaip esame įpratę. Iš jo reikia iššokti iš karto abiem kojomis, nesiliečiant prie paties automobilio – kad nebūtų sukurta grandinė ir nepatirtumėte smūgio.
  • Siekiant išvengti skaudžių nelaimių, saugumu raginami rūpintis ir gyventojai – tinkamai prižiūrėti ir genėti medžius savo sklype, kad želdinių šakos prie elektros laidų, priklausomai nuo konkrečios linijos įtampos, nepriartėtų arčiau kaip 1–4 metrus.

Kaip prognozuoja Orai.lt, pirmadienio dieną oras sušils iki 12–17 laipsnių. Artimiausią naktį ciklonas po truputį trauksis į šiaurės rytus. Palis daug kur. Pūs stiprus vakarinių krypčių vėjas, gūsiai dar daug kur sieks 15–20 m/s. Oras naktį atvės iki 8–13 laipsnių.

Apie prognozes visai savaitei skaitykite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas