Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 07 28

Karščio banga Europoje: miškų gaisrai ir draudimai naudoti lauko kepsnines

Europą svilinant karščio bangai, oro temperatūrai artėjant prie rekordinių lygių, ugniagesiams tenka kovoti su miškų gaisrais, o valdžiai – drausti naudoti lauko kepsnines. Tačiau kai kuriems regionams pavyko sulaukti vėsą atnešusio lietaus.
Berlyne policija panaudojo vandens patranką, kad palaistytų saulės išdegintą veją prie legendinio Vokietijos parlamento – Reichstago – pastato.
Berlyne policija panaudojo vandens patranką, kad palaistytų saulės išdegintą veją prie legendinio Vokietijos parlamento – Reichstago – pastato. / „Scanpix“/AP nuotr.

Trumpai apie padėtį Europos šalyse:

Graikija: kaltųjų paieškos

Graikijoje per miškų gaisrus žuvus mažiausiai 88 žmonėms, pradėta ieškoti kaltųjų.

Piliečių apsaugos ministro pavaduotojas Mikos Toskas tvirtina, kad yra „rimtų“ padegimo ženklų.

Kiti pirštu beda į vyriausybę ir jos įgyvendinamas nepakankamas gaisrų prevencijos priemones, o ministras pirmininkas Aleksis Cipras pareiškė, jog prisiima „politinę atsakomybę“ už šią tragediją.

Vokietija: miškų gaisrai

Oro temperatūra Vokietijoje priartėjo prie rekordinių lygių ir prognozuojama, kad termometro stulpelis pakils net iki 39 laipsnių Celsijaus.

Ugniagesiai kovoja su miškų gaisrais netoli Fichtenvaldės savivaldybės į pietvakarius nuo Berlyno ir šiaurinėje Saksonijos-Anhalto žemės dalyje.

Visuomeninis transliuotojas ARD parodė vaizdo įrašą, kuriame matyti ugniagesių automobilis, užpildomas vandeniu iš baseino.

Berlyne policija panaudojo vandens patranką, kad palaistytų saulės išdegintą veją prie legendinio Vokietijos parlamento – Reichstago – pastato.

O pareigūnai Hamburge atšaukė kasmet rengiamus fejerverkus, nes baiminasi, jog gali kilti gaisrų.

Didžioji Britanija: „penktadienis krosnyje“

Didžioji Britanija išgyveno „penktadienį krosnyje“, kaip jį praminė šalies žiniasklaida. Tiesa, pro Londoną antroje dienos pusėje praūžė liūtis.

Anksčiau meteorologai pranašavo, kad gali būti viršytas istorinis Didžiosios Britanijos temperatūros rekordas – 38,5 laipsnio Celsijaus.

Tunelyje po Lamanšo sąsiauriu nutiesto geležinkelio operatorė „Eurotunnel“ dėl „itin aukštos temperatūros“ ir oro kondicionavimo sistemos gedimo, dėl kurių sutriko eismas, anuliavo tūkstančius bilietų.

Padaugėjus iškvietimų į gaisrus, Londono ugniagesiai rajonų tarybų paprašė uždrausti viešuosiuose parkuose naudoti lauko kepsnines.

Savo konservatyvumu garsėjantis kriketo klubas „Marylebone“ dėl karščių savo nariams padarė retą nuolaidą: leido žiūrėti rungtynes nedėvint švarko.

Nyderlandai: nakties karštis

Nyderlanduose per pirmas 25 liepos mėnesio dienas įvyko 1,143 tūkst. miškų gaisrų, tuo tarpu per visą 2017 metų liepos mėnesį jų buvo tik 187.

O naktį į penktadienį šalyje buvo užfiksuotas aukščiausios nakties temperatūros rekordas – 24,4 laipsnio Celsijaus.

Švedija: draudimas naudoti lauko kepsnines

Pasak Švedijos pareigūnų, penktadienį šalyje buvo likę 17 neužgesintų miškų gaisrų, tuo tarpu su kitais jau buvo susidorota.

Šalį paskutinę šios savaitės darbo dieną alino aukščiausia šiemet temperatūra, kai kuriuose pietiniuose regionuose siekusi 34,6 laipsnio Celsijaus.

Kaimyninė Suomija pareiškė, jog į Švediją nusiųs 35 ugniagesius, kurie prisijungs prie ugniagesių būrių iš kitų Europos Sąjungos (ES) šalių.

Savaitgalį laukiama lietaus, tačiau piliečiams vis dar draudžiama naudoti lauko kepsnines ar kūrenti laužus.

Latvija: suvaldytas miško gaisras

Ugniagesiai Latvijoje pareiškė, jog suvaldė 1 tūkst. hektarų plote šalies vakaruose įsisiautėjusį didelį miškų ir durpynų gaisrą, bet dar jo galutinai neužgesino.

Šalis, kurią alina didelė sausra, o temperatūra siekia apie 35 laipsnius Celsijaus, paskelbė nacionalinę stichinę nelaimę.

Kaimyninės Lietuva ir Baltarusija padeda kovoti su gaisrais.

Prancūzija: vėsą nešančios audros

Karščio bangos neišvengė ir didelė dalis Prancūzijos, o Paryžiuje termometro stulpelis ketvirtadienį buvo pakilęs net iki 37 laipsnių Celsijaus.

Tačiau smarki liūtis su kruša penktadienio vakare atvėsino šalies sostinę. Savaitgalį šalies šiaurėje ir vakaruose numatomos audros, prognozuoja meteorologijos tarnyba „Meteo-France“.

Belgija: karščiau negu 2006 metais

Belgijoje buvo oficialiai paskelbta karščio banga, o ketvirtadienis, kai temperatūra pakilo iki 34 laipsnių Celsijaus, buvo karščiausia liepos 26-oji diena istorijoje, pareiškė meteorologas Davidas Dehenaw.

Šveicarija: įspėjimas apie karščius

Šveicarijos meteorologijos tarnyba įspėjo apie karščio bangą pietinėje šalies dalyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?