LHMT primena, kad maudantis komfortas jaučiamas, kai vandens temperatūra pakyla per 18 laipsnius šilumos, o Lietuvoje maudynių sezonas dažniausiai prasideda birželio pradžioje.
„Paprastai aukštesnė vandens temperatūra būdinga Nemunui ir Šešupei (16–18 laipsniai šilumos), taip pat kitoms didesnėms Lietuvos upėms bei vidutinio dydžio upių žemupiams. Kiek vėsesnis vanduo būdingas vidutinio dydžio upių (Šešuvies, Jūros, Dubysos, Šušvės, Lėvens ir kt.) aukštupiuose. Šaltesnis vanduo yra Merkio, Ūlos, Vilnios upėse (apie 13 laipsnių šilumos)“, – sako LHMT hidrologė Ramutė Bataitienė.
Upių vandens temperatūrai pasiekus 18 laipsnių šilumos, tikėtina, kad tokia ji vyraus ir didžiojoje upės dalyje (tiek priekrantėje, tiek centre).
Pasak jos, taip yra todėl, kad šių upių baseinuose paplitęs vandeniui pralaidus smėlio gruntas, upės palyginti gausiai maitinamos požeminiu ir šaltinių vandeniu.
„Vilko ežere ties Kamorūnais vandens temperatūra gegužės 27 d. sušilo iki 18,7 laipsnio šilumos“, – minėjo R.Bataitienė.
Pasak jos, ežerų vanduo pasižymi skirtingos temperatūros sluoksniais, todėl įšilęs gali būti tik paviršinis sluoksnis, o giliau temperatūra ryškiai mažesnė. Upių vandens temperatūrai pasiekus 18 laipsnių šilumos, tikėtina, kad tokia ji vyraus ir didžiojoje upės dalyje (tiek priekrantėje, tiek centre).
Kuršių marių vandens temperatūra ties Nida – 14 laipsnių šilumos, ties Vente 15 laipsnių šilumos. Baltijos jūros vanduo vis dar vėsus (11 – 13 laipsnių šilumos).
Tikimasi, kad birželis prasidės vasariškais orais, taigi vandens telkiniai turėtų įšilti ir maudynių sezonas prasidės laiku.
Detalesnę Informaciją apie vandens telkinių temperatūras galite rasti LHMT puslapyje.
TAIP PAT SKAITYKITE: 15min pasakojimas apie LHMT – kaip atrodo hidrologų darbas?