Žemesnė nei vidutinė temperatūra stebėta Indijos vandenyno vakaruose, nuo Afrikos Kyšulio iki Pietų Indijos, didelėje centrinės Azijos ir Australijos dalyje.
Europoje praėjęs liepos mėnuo buvo 0,72 °C šiltesnis už 1991–2020 m. vidurkį ir tapo šešta (kartu su 2006 m. liepa) šilčiausia liepa nuo tokių stebėjimų pradžios. Dėl užsitęsusios karščio bangos vakarinėje ir šiaurinėje žemyno dalyse buvo fiksuojami vietiniai meteorologijos stočių ir nacionaliniai rekordai.
Žemesnė nei vidutiniškai temperatūra vyravo juostoje nuo Islandijos, per vakarinę ir centrinę Skandinaviją, Baltijos šalis iki pat Kaspijos jūros.
Lietuvoje liepa buvo 0,6 laipsnio vėsesnė už 1991–2020 m. vidurkį. Šilčiausias mėnuo buvo pamaryje ir Kuršių nerijoje, kur išmatuotos truputį aukštesnės už vidurkį reikšmės. Bendrai imant, patekome į regioną kuris ilgų karščio bangų liepą išvengė.
Pažymėtina, jog šiuo metu mūsų planetą tebevėsina La Niña reiškinys Ramiajame vandenyje (viršutiniame žemėlapyje galite matyti mėlynai nuspalvintus didelius vandenyno plotus ties ekvatoriumi, kurie yra vėsesni nei vidutiniškai).