Meteo.lt: balandžio karštis prieš 12 metų buvo daug didesnis

Meteo.lt skelbia, kad nors pirmadienį irgi vasariškai šilta, tačiau buvę ir dar šilčiau. Prieš 12 metų, 2012 m. balandžio 29 diena Lietuvos orų istorijoje paliko žymę.
Vasariška temperatūra
Vasariška temperatūra / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Tuomet nuo Šiaurės Afrikos plūstelėjo atogrąžų kilmės karšto oro srautas, kuris Pietų ir Rytų Lietuvoje oro temperatūrą pakėlė iki rekordiškai aukštos. Alytaus automatinėje meteorologijos stotyje buvo užfiksuotas balandžio 29-osios ir viso balandžio mėnesio aukščiausios oro temperatūros rekordas. Oras tada įkaito net iki 31 laipsnio. Toks karštis ne visada net vasarą pasitaiko. Lig tol jokia meteorologijos stotis nebuvo perlipusi simbolinės +30 laipsnių kartelės.

Kaip galite matyti žemėlapyje, nors dominuojančios vienos datos su pačia aukščiausia (rekordine) temperatūra visose meteorologijos stotyse neturime, tačiau labai šilta balandžio pabaiga buvo 2000, 2012 ir 2019 metais. Šalia to, šiemet fiksavome neįprastą reiškinį, kuomet ypatingai anksti, balandžio 9-ąją, net keturiose meteorologijos stotyse buvo pasiekti arba pakartoti viso balandžio mėnesio rekordai.

Kylant vidutinei balandžio mėnesio oro temperatūrai daugėja ir dienų skaičius, kuomet bent vienoje meteorologijos stotyje užfiksuojama +20 ar daugiau laipsnių. 1961–1990 m. laikotarpiu balandžio mėnesiais pasitaikydavo vos 2–3 tokios dienos, o 1991–2020 m. šiltų dienų skaičius išaugo dvigubai, iki 5 dienų. 2000, 2014 ir 2018 metais pasitaikė net 11–14 tokių šiltų dienų. Be to, šiais laikais beveik nebebūna tokių balandžio mėnesių, kad nepasitaikytų nors kelios dienos su ≥20 °C.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis