Trečiadienį orai buvo labai skirtingi. Vietomis vos vos pakrapnojo, bet daug kur, kaip skelbia Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, trumpai su perkūnija palijo.
Tik štai tas lietus po sausros ne visus nudžiugino: „Vietomis fiksuoti vėjo sustiprėjimai, krito kruša (ledėkai siekė iki 1–3 cm). Aukščiausia oro temperatūra daug kur siekė 25–30 laipsnių, o dalyje vakarinių rajonų buvo 21–24, o pajūryje ir pamaryje – vos 18–20 laipsnių. Naktį vietomis su perkūnija palijo. Oras atvėso iki 9–14, o Nidoje ir Ventėje iki 16 laipsnių.
Tauragėje ir Plungėje fiksuotos smarkios liūtys. Tauragėje vos per 3 valandas iškrito net 42,8 mm lietaus, o Plungėje išmatuota 33,6 mm. Abiem atvejais toks kritulių kiekis minėtose vietovėse sudaro net 4/5 (~80 proc.) gegužės mėnesio normos.
Primename, kad 33,6–42,8 mm lietaus reiškia, jog į kiekvieną 1 kv.m iškrito net 33,6–42,8 litrai vandens (maždaug po 3–4 kibirus“, – rašoma LHMT feisbuke.
Feisbuko puslapyje „Orai ir klimatas Lietuvoje“ žmonės dalijasi vaizdais, kaip atrodė Tauragė po smarkios liūties.
„Smarkios liūties padariniai Tauragėje. Per ~dvi valandas iškrito ~trijų savaičių kritulių kiekis. Daug lietaus per trumpą laikotarpį teko ir Plungei. Šiandienos liūtys, kaip ir anksčiau, buvo labai lokalios. Vienoje vietovėje iškrenta labai didelis kritulių kiekis, kruša, o vos už keliolikos kilometrų gali būti visiškai sausa.
Tokius kontrastus lemia įprastai nedideli, bet intensyvūs audrų židiniai, kartais keleto audrų grupės. Dieną ir vakare tai nuolat vystosi, gęsta, galop visai sunyksta ar vėl iš naujo formuojasi. Kur tokie trumpai gyvenantys audros židiniai atsiras ir išlaisvins sukauptą energiją – sudėtinga ar net iš viso neįmanoma pasakyti“, – rašoma šalia įspūdingo potvynio Tauragėje vaizdo įrašo.
Ketvirtadienį irgi prognozuojami panašūs orai – dieną daug kur trumpas lietus su perkūnija, vietomis smarkus. Kai kur galima kruša. Vėjas rytinių krypčių, 7–12 m/s, per perkūniją vietomis gūsiai 15–18 m/s. Temperatūra 25–30 laipsnių.