Klaipėdos paplūdimius prižiūrinti tarnyba sutinka, kad dar ankstoka vertinti, kokie bus nuostoliai po šios audringos žiemos. Ir Klaipėdos universiteto mokslininkai sutinka, kad dar anksti, juolab kad audringų orų dar bus.
„Tai, ką mes galime padaryti, tai jau darome: tvarkome tas vietas, kur kyla pavojus žmonių saugumui. Vanduo dar kyla. Mes jo nematuojame, tačiau tai matyti. Neprisimenu tokios žiemos, kad vienas uraganas keistų kitą ir taip kone kas savaitę. Sausį kai prasidėjo“, – kalbėjo A.Siakki.
Jis pastebėjo, kad jūra nemažai smėlio pasiėmė, nedaug jo grąžino.
Nuslūgus vandeniui teks tvarkyti takelius, apžvalgos aikšteles, atitvarus. Melnragėje bangos paplovė vasaros kavinę.
Neringos meras Darius Jasaitis ryte, apvažiavęs gyvenvietes, džiaugėsi, kad nuostolių Kuršių nerija beveik nepatyrė. Palankus pietvakarių vėjas lėmė, kad vanduo mariose netgi slūgo.
Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Loreta Kelpšaitė-Rimkienė teigė, kad Franklinas – toks naujausios audros pavadinimas – apėjo Lietuvą. Audra praslinko Švedija, kur Baltijos jūros lygis pakilo per metrą nuo vidutinio lygio, ir nusuko Latvijos link.
Tuo metu Lietuvoje pūtė parankus pietvakarių vėjas ir vandens lygis krito per 10 cm, lyginant su šeštadienio duomenimis. „Vėjas buvo palankus. Bangos ateina iš šiaurės vakarų. Tai reiškia, kad nuplautas smėlis ir liks mūsų krantuose. Vėliau jis bus grąžintas, o nenukeliaus toliau į šiaurę. Neramumų gali būti dar ir ketvirtadienį. Bangos pasisuks iš vakarų pusės. Kada vanduo ims slūgti? Deja, neturiu ryšio su Dievu. Žiūrint į matematines prognozes – galbūt šeštadienį, sekmadienį šiek tiek“, – kalbėjo L.Kelpšaitė-Rimkienė.