Iki šiol šilčiausiu laikytas 2024 m. sausis (+0,7° anomalija). Be to, per praėjusius 19 mėnesių, tai buvo 18-as mėnuo, kuomet vidutinė pasaulio oro temperatūra viršijo simbolinę 1,5 laipsnio ribą, lyginant su 1850–1900 m. laikotarpiu. Didele dalimi tokią aukštą reikšmę toliau lėmė anomaliai šiltas pasaulinis vandenynas.
Pasaulyje šilčiau už normą buvo šiaurės vakarinėje Kanados dalyje, Aliaskoje ir Sibire. Taip pat pietinėje Pietų Amerikos dalyje, daug kur Afrikoje ir didžiojoje dalyje Australijos bei Antarktidos. Na o priešingai, šalčiau už normą – JAV, rytiniame Rusijos pakraštyje, dalyje Arabijos pusiasalio ir Pietryčių Azijoje (žr. viršutiniame žemėlapyje).
Tuo tarpu, Europoje sausis (+1,8 °C) buvo 2,51 laipsnio šiltesnis už daugiametę normą. Mėnuo buvo antras šilčiausias per visą stebėjimų istoriją (šilčiausiu išlieka 2020 m. buvęs sausis su 2,64 laipsnio anomalija). Praėjęs mėnuo buvo šiltesnis didelėje žemyno dalyje, o ypatingai – Rytų Europoje. Vėsesnis nei įprastai – regione aplink Islandiją, Airijoje, D. Britanijoje, Šiaurės Prancūzijoje, Beniliukso šalyse (žr. apatiniame žemėlapyje).
Na o Lietuvoje, kaip skelbta anksčiau, sausis buvo 4,9 laipsnio šiltesnis už 1991–2020 m. vidurkį. Vėsiausia buvo rytiniame, o šilčiausia – vakariniame šalies pakraštyje.
Pažymėtina, kad Ramiajame vandenyne pernai pavasarį pamažu baigėsi El Niño (planetą šildantis) reiškinys ir pamažu ėmė ryškėti La Niña (Žemę vėsinanti) fazė, kuri turėtų tęstis maždaug iki šių metų pavasario. Nepaisant to, globali temperatūra, labai tikėtina, ir toliau išliks aukšta dėl anomaliai šilto pasaulinio vandenyno.