Apie neįprastą žiemą gamtos reiškinį žmonės diskutavo feisbuko grupėje „Orų entuziastai“.
„Keletas žaibų, kaip vasarą. Gana stiprūs perkūnijos garsai. Užfiksuoti nespėjau, tačiau lauke buvo šviesu“, – rašė palangiškė.
„Galvojau, kad sapnuoju“, – savo įspūdžiais dalijosi Kretingoje gyvenanti Inga. „Naktį girdėjome, nes šuo pradėjo loti“, – rašė Rasa.
„Trankosi neblogai. Nuo Kretingos pusės visas dangus nušvinta“, – įspūdžiais dalijosi pajūryje gyvenanti Birutė.
Gyventojai juokavo: jei jau pasigirdo perkūnija, vadinasi, galima maudytis jūroje. Žmonės nustebino ir tai, kad griaudint ir žaibuojant nenustojo snigti – šie keli gamtos reiškiniai, atrodytų, niekaip nedera vienas su kitu.
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikas Tadas Kantautas sako, kad tai – iš tiesų retas reiškinys, kuriam reikia tam tikrų oro sąlygų.
„Tarkime, antroje žiemos pusėje, kai jūra būna daugiau atšalusi, tokie dalykai fiksuojami jau rečiau. O pirmoje žiemos pusėje, kai vandens paviršius dar nėra taip atvėsęs ir kai aukštesniuose atmosferos sluoksniuose užslenka šalto oro masės – pasitaiko“, – teigė sinoptikas.
Pasak T.Kantauto, šiuos žiemai nebūdingus gamtos reiškinius praėjusią naktį lėmė nuo jūros atslinkęs srautas: „Vandens paviršius dar santykinai šiltas, palyginus su oru, o aukštesniuose atmosferos sluoksniuose yra užslinkusi šalta oro masė. Atsiranda dideli terminiai kontrastai tarp oro, esančio prie žemės virš jūros ir aukštesniuose atmosferos sluoksniuose.
Formuojasi aktyvūs debesys, kažkas panašaus kaip vasarą – principas panašus, tik, žinoma, ne toks aktyvus.“
Sinoptikas tai pat pažymėjo, kad Kretingoje fiksuotas ir smarkus snygis – iškrito 8 milimetrai sniego.
Beje, naktį prieš tai Lietuvoje buvo galima išvysti ir dar vieną įdomų reiškinį – šviesos stulpus.
Informacija apie tai pasidalinta feisbuko puslapyje „Orai ir klimatas Lietuvoje“: „Praėjusi naktis buvo ir vėl šaltesnė nei tikėtasi, todėl buvo vietų, kur susidarė palankios sąlygos optiniam reiškiniui – šviesos stulpams.“
Socialiame tinkle šviesos stulpų nuotraukomis dalijosi ir daugiau gyventojų.