2011 m. Maskvoje Bolotnajos aikštėje vykęs protestas buvo vadinamas didžiausiu per pastaruosius 20 metų. Oficialiai Maskvos policija skelbė, kad mitinge tuo metu dalyvavo apie 25 tūkst. žmonių, tačiau organizatoriai tikino, kad susirinkusiųjų buvo keliomis dešimtimis tūkstančių daugiau.
2011–2012 m. Maskvoje ne kartą buvo kilę protestai dėl nepasitenkinimo valdžia. Vienas žymiausių jo organizatorių buvo aktyvus Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikas Borisas Nemcovas.
Per ano meto protesto bangas iškilo ir opozicijos atstovas Aleksejus Navalnas, kuris ne kartą buvo sulaikytas už dalyvavimą mitinguose.
Tačiau 2015 m. B.Nemcovas buvo nužudytas netoli Kremliaus, o A.Navalnas šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę griežto režimo kolonijoje Vladimiro srityje Rusijoje.
Protestai Rusijoje vis dar kyla, tačiau jau ne tokie masiniai. Didesnių neramumų nebuvo po šių metų rugsėjį vykusių parlamento rinkimų.
Tiesa, nepasitenkinimą valdžia pastaruoju metu ne kartą demonstravo žmonės, gyvenantys atokesniuose regionuose. Ėjo į gatves ir žmonės, pasipiktinę A.Navalno apnuodijimu ar įkalinimu.
Rusijos politologas, leidinio „Deutsche Welle“ apžvalgininkas Konstantinas Egertas 15min teigė, kad 2011-ųjų protestai V.Putinui tapo nemalonia staigmena.
Tuo metu į gatves išėjo žmonės, kurie neva turėjo būti patenkinti jo siūlomu ekonominiu, politiniu ir socialiniu stabilumu, pasiūlytu pirmųjų dviejų kadencijų metu. Todėl vėliau jis nusitaikė būtent į viduriniąją klasę, kuriai stengiasi surišti rankas ir dabar.
Tuo metu Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologas Vytis Jurkonis 15min teigė, kad trumpuoju laikotarpiu represijos, kurias dabar naudoja Kremlius, gali suteikti naudos. Bet ilgainiui jos esą visiškai pakirs lojalumą.