1. Keltą pražudė sprogimas
Oficialaus tyrimo metu sprogimo žymių nebuvo rasta, nors pavyzdžiui, Suomijos policija tikina, kad buvo išsamiai tirta ir ši versija. Vienintelis žmogus, kuris kalba, kad laboratorijoje buvo nustatyti tokie metalo pakitimai, kurie atsiranda sprogimo metu, yra vokiečių žurnalistė Jutta Rabe. Tačiau tyrimo komisija tikina, kad jokio sprogimo nebuvo. Seimografai neužfiksavo sprogimo Baltijos jūroje.
2. Keltas buvo skylėtas
Keltas negalėjo nuskęsti vien dėl snapelio, jo korpuse turėjo būti ir kitų skylių, kurios veikiausiai atsirado dėl susidūrimo su povandeniniu laivu arba torpeda. Skylę korpuse užfiksavo tik J.Rabe, kurios teigimu, narams pavyko skylę nufilmuoti. Oficialaus tyrimo metu kitų skylių nebuvo rasta, bet pabrėžta, kad vanduo į keltą tekėjo per kajučių iliuminatorius.
3. Snapelis nuimtas tyčia
Kelto snapelis nenukrito nuo laivo – jis buvo nuimtas tyčia, siekiant sukurti versiją, kuri patenkintų pasaulį. Snapelio nebuvimą patvirtino daug liudininkų.
4. Krovinys, kurio neturėjo būti
Kažkas tyčia atidarė laivo snapelį, kad į jūrą išstumtų kažką, kas neturėtų pasiekti Švedijos. Iš principo taip galėjo atsitikti, bet apie paliktą atidarytą snapelį būtų pranešusios laivo sistemos.
5. Vežta karinė technika
Gali būti, kad keltas vežė karinę techniką arba kitokią kontrabandą. Karinės technikos gabenimas buvo patvirtintas 2006 metais – Muitinės pareigūnų teigimu, keltu buvo gabenama karinė technika 1994 rugsėjo 14 ir 20 dienomis, tačiau nelaimės dieną keltu karinė technika nebuvo vežana,
6. Keltą pražudė rusų mafija
Manoma, kad Rusijos mafija reketavo „Eastline“. Prieš nelaimę kompanija, paklausiusi Estijos ir Švedijos valdžios patarimo, atsisakė sumokėti mafijai, todėl ji pagrasino kerštu. Kelte įvyko daug mažų sprogimų, kurių tikslas nebuvo paskandinti laivą, tačiau snapelis pasirodė visai nenaudingas.
7. Nelaimė susijusi su Švedijos premjero Olofo Palme nužudymu
Keltu plaukė 68 Švedijos policininkai, iš kurių išsigelbėjo vos 7. O.Palme žmogžudystės 1986 metais tyrimas buvo platus, jame dalyvavo šimtai policininkų, todėl gali būti, kad dalis jų plaukė keltu.
8. Vyriausybė kažką slepia
8 žmonės, iš pradžių užregistruoti išgyvenusiųjų sąraše, vėliau iš to sąrašo dingo. Keliama versija, kad tie žmonės žinojo kažkokią valdžios paslaptį.
9. Kapitonas žinojo paslaptį
Aštuoni įgulos nariai dingo dėl to, kad matė, kaip buvo išgelbėtas devintas žmogus – kapitonas. Kažkas neva norėjo tai nuslėpti. Kapitonas kažką žinojo, todėl jį, o gal ir visus 9 žmones, teko išvežti, pavyzdžiui, į JAV, kur jie tapo liudininkų apsaugos programos dalyviais.
Tą naktį kelto kapitonas nedirbo – jis keltu į Švediją plaukė laikyti egzamino. Paskutinį kartą jis pastebėtas dalijantis žmonėms gelbėjimosi liemenes, tačiau yra teigiančių, kad matė jį Turku ligoninėje.
10. Pastebėtos durtinės žaizdos
Daugelio žuvusiųjų artimieji tvirtina, kad ant kūnų daug žaizdų. Durtinės žaizdos pastebėtos mažiausiai ant vieno žuvusiojo, kuris iš pradžių buvo įtrauktas į išgyvenusiųjų sąrašą, o po to pranešta, kad jis rastas negyvas jūroje. Žuvusieji iš tiesų buvo smarkiai sužaloti – matėsi žaizdos, buvo lūžę kaulai. Keltas skęsti pradėjo labai greitai, jis grimzdo audros metu, jūra smarkiai bangavo, dėl to žmonės patyrė labai daug traumų.