11 galingiausių JAV kalėjimų gaujų

Mėnesio pradžioje įvykdytas dviejų Teksaso (JAV) prokurorų nužudymas, siejamas su „The Aryan Brotherhood“ (Arijų brolijos) gaujos atšaka Teksase, privertė vėl prabilti apie JAV egzistuojančias kalėjimų gaujas.
JAV kalėjimo gaujų narių tatuiruotės
JAV kalėjimo gaujų narių tatuiruotės / JAV teisingumo departamento nuotr.

„Business Insider“, remdamiesi JAV Teisingumo departamento informacija ir konsultuodamiesi su gaujų veiklos ekspertu Robertu Walkeriu sudarė vienuolikos pavojingiausių kalėjimo grupuočių sąrašą. 

JAV teisingumo departamento nuotr./„Barrio Azteca“ gaujos nario tatuiruotė
JAV teisingumo departamento nuotr./„Barrio Azteca“ gaujos nario tatuiruotė

„Barrio Azteca“ (apie 2 tūkst. narių)

Viena iš žiauriausių gaujų – „Bario Azteca“ – daugiausiai veikia Teksaso kalėjimuose. Jos nariai yra aktyvūs ir viso Teksaso bei Naujojo Meksiko teritorijose.

Gaujos nariai yra siejami su Meksikos narkotikų karteliais, o pagrindines pajamas gauja gauna iš heroino, kokaino ir marihuanos įvežimo į JAV iš Meksikos. Narkotikai itin aktyviai yra platinami kalėjimuose. 

Grupuotė taip pat siejama su prekyba žmonėmis, automobilių vagystėmis, apiplėšimais, grobimais, lupikavimu, prievartavimais.

„Black Guerrilla Family“ (100-300 narių ir tūkstančiai bendradarbių)

Ši gauja 1966 metais sukurta Kalifornijos kalėjimuose. Gerai organizuota ir turinti aukščiausią vadą bei centrinį komitetą grupuotė aktyviausiai veikia Kalifornijoje ir skleidžia savo antivalstybinę propagandą. 

Pajamas gaujos nariai gauna iš prekybos kokainu ir marihuana, kurią gauna iš Meksikos narkotikų prekeivių, taip pat užsiima automobilių vagystėmis, apiplėšimais. Jos nariai dažnai dalyvauja ir susišaudymuose viešose vietose.

JAV teisingumo departamento nuotr./„Dead Man Incorporated“ gaujos nario tatuiruotė
JAV teisingumo departamento nuotr./„Dead Man Incorporated“ gaujos nario tatuiruotė

„Dead Man Incorporated“ (daugiau nei 370 narių ir tūkstančiai bendradarbių)

Devintajame dešimtmetyje šią grupuotę įkūrė trys Merilendo pataisos namų kaliniai. Vienas iš įkūrėjų – Perry Roarkas – iš pradžių bandė patekti į „Black Guerrilla Family“, tačiau nebuvo priimtas, ir tuomet subūrė savo gaują.

2006 metais vadovybė įsakė nariams verbuoti žmones Virdžinijoje, ir vienas narys užpuolė policininką vien tam, kad patektų į kalėjimų sistemą. „Dead Man“ „prarijo“ mažesnes gaujas ir šiuo metu yra viena didžiausių nusikalstamų grupuočių Merilendo valstijoje.

Gaujos nariai užsiima užsakomosiomis žmogžudystėmis, grasinimais, narkotikų platinimu.

„Ñeta“ (7 tūkst. narių Puerto Rike ir 5 tūkst. narių JAV)

Viena iš didžiausių ir žiauriausių gaujų JAV veikia 36 miestuose devyniose valstijose, ir nusikalstamą veiklą vykdo ne tik kalėjimuose, bet ir už jų ribų. 

Gauja pajamas gauna iš kokaino, heroino, marihuanos, LSD, ekstazi, amfetamino prekybos, užsiima automobilių vagystėmis, grasinimais, pinigų plovimu, ginklų ir sprogmenų prekyba, liudininkų bauginimu. 

JAV teisingumo departamento nuotr./„The Hermanos De Pistoleros Latinos“ gaujos nario tatuiruotė
JAV teisingumo departamento nuotr./„The Hermanos De Pistoleros Latinos“ gaujos nario tatuiruotė

„The Hermanos de Pistoleros Latinos“ (apie tūkstantis narių)

Gauja, kuriai priklauso apie tūkstantis Lotynų amerikiečių, buvo sukurta devintajame dešimtmetyje Teksase. Vėliau jos veiklos zona išsiplėtė net iki Meksikos.

„The Hermanos de Pistoleros Latinos“ glaudžiai bendradarbiauja su Meksikos gaujomis ir užsiima didelių kiekių kokaino ir marihuanos įvežimu į JAV.

„Public Enemy Number One“ (500 narių)

Tai – viena greičiausiai augančių neonacių kalėjimo grupuočių JAV. Jos narių sparčiai daugėja abiejose pakrantėse ir šalies pietuose, o gaujos vadovybė viešai deklaruoja draugystę su kitomis nacistinėmis grupuotėmis.

JAV teisingumo departamento nuotr./Meksikos mafijos nario tatuiruotė
JAV teisingumo departamento nuotr./Meksikos mafijos nario tatuiruotė

Gaujos nariai daugiausiai užsiima amfetamino prekyba. Jie taip pat siejami su užpuolimais, žmogžudystėmis, automobilių ir asmens tapatybių vagystėmis.

„La Eme“ arba Meksikos mafija (400 narių ir apie tūkstantis bendradarbių)

Ši gauja susibūrė prieš šešis dešimtmečius Kalifornijos kalėjimuose, ir dabar yra užaugusi iki 400 narių, kurie veikia pagal griežtas taisykles. 

Gauja kontroliuoja nelegalius lošimus ir prostitucijos verslą kalėjimuose, prekiauja narkotikais kalėjimuose ir už jų ribų, glaudžiai bendradarbiauja su Meksikos narkotikų kartelių atstovais. 

JAV teisingumo departamento nuotr./„Nazi Low Riders“ gaujos nario tatuiruotė
JAV teisingumo departamento nuotr./„Nazi Low Riders“ gaujos nario tatuiruotė

„Nazi Low Riders“ (1-5 tūkst. narių)

Rasiniu pagrindu suformuota gauja daugiausiai veikia kalėjimuose ir bendruomenėse Ramiojo vandenyno pakrantėje ir pietvakariniuose regionuose. 

Jos nariai, kurių dauguma anksčiau priklausė gatvės gaujoms, daugiausiai užsiima amfetamino prekyba. Jie taip pat platina heroiną, marihuaną, plauna pinigus, vagia asmens tapatybes, baugina liudininkus ir keršija jiems, vagia ir apiplėšinėja, žudo.

„Mexikanemi“ arba Teksaso meksikiečių mafija (2 tūkst. narių)

„Mexikanemi“ veikia jau apie 30 metų, ir jai daugiausiai priklauso Teksaso kalėjimuose kalintys meksikiečių kilmės amerikiečiai.

JAV teisingumo departamento nuotr./„Mexikanemi“ gaujos nario tatuiruotė
JAV teisingumo departamento nuotr./„Mexikanemi“ gaujos nario tatuiruotė

Gauja vadovauja didelėms prekybos narkotikais (heroino, kokaino, ekstazi, marihuanos ir amfetamino) operacijomis Teksase.

Jos nariai itin glaudžiai bendradarbiauja su Meksikos karteliais, ypač su sukarinta grupuote „Los Zetas“.

„Nuestra Familia“ (250 narių ir daugiau nei tūkstantis bendradarbių)

Ši itin žiauri gauja gimė Kalifornijos kalėjimuose. Jos dukterinei gaujai – Norteños – priklauso dar apie tūkstantis meksikiečių kilmės amerikiečių.

„Nuestra Familia“ pajamas gauna iš kokaino, heroino, marihuanos ir amfetamino platinimo Ramiojo vandenyno pakrantės kalėjimuose.

Jos nariai taip pat dažnai dalyvauja žmogžudystėse ir apiplėšimuose.

„The Texas Syndicate“ (1 300 narių ir daugiau nei 10 tūkst. bendradarbių) 

JAV teisingumo departamento nuotr./„The Texas Syndicate“ gaujos nario tatuiruotė
JAV teisingumo departamento nuotr./„The Texas Syndicate“ gaujos nario tatuiruotė

Šios gaujos, kuriai daugiausiai priklauso meksikiečių kilmės amerikiečių kaliniai, šaknys – aštuntojo dešimtmečio Folsomo kalėjime. Ji buvo suburta kaip atsakas į „Aryan Brotherhood“ ir Meksikos mafijos gaujoms.

Aktyvi abiejuose JAV-Meksikos pasienio pusėse, grupuotė užsiima itin didelių kiekių marihuanos, kokaino, heroino ir amfetamino įvežimu iš Meksikos ir platinimu tiek kalėjimuose, tiek už jų ribų.

Grupuotė palaiko artimus ryšius su „Los Zetos“, taip pat užsiima prostitucijos, nelegalių azartinių lošimų organizavimu, užsiima žmogžudystėmis ir bauginimais pagal užsakymą.

Išėję iš kalėjimo gaujos nariai skiria 10 procentų savo pajamų kalėjimuose likusiems bendrams.

JAV teisingumo departamento nuotr./„The Aryan Brotherhood“ gaujos nario tatuiruotė
JAV teisingumo departamento nuotr./„The Aryan Brotherhood“ gaujos nario tatuiruotė

„The Aryan Brotherhood“ (20 tūkst. narių)

Arijų brolija yra ypatingai žiauri 20 tūkst. narių gauja, veikianti ir kalėjimuose, ir už jų ribų. Bendras priešas – „Black Guerrilla Family“ – paskatino ją ir „La Eme“ sudaryti aljansą.

Aktyviausiai ši gauja veikia Ramiojo vandenyno pakrantėje ir šalies pietvakariuose, tačiau jos įtaka sparčiai plečiasi. Anot FTB, nors jos nariai sudaro mažiau nei vieną procentą kalinių, jie atsakingi už 18 procentų žmogžudysčių federaliniuose kalėjimuose.

Pajamas gaujos nariai gauna iš prekybos kokainu, heroinu, marihuana ir metamfetaminu.

Tam, kad patektum į šią gaują, turi būti nužudęs bent vieną kameros draugą. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis