Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) dėstytoja, politologė Dovilė Jakniūnaitė teigė, kad nors prieš rinkimus buvo galima girdėti daug gąsdinančių prognozių, jog „euroskeptikai pradės dominuoti, artės prie daugumos, tai neįvyko“.
„Panašu, kad šiame parlamente jie neturės tiek jėgų, kad galėtų labai ryškiai paveikti įstatymų leidybos procesą“, – sakė D.Jakniūnaitė.
Pasak Rytų Europos studijų centro direktoriaus, politologo Lino Kojalos, „euroskeptikų“ sąvoka yra gana problemiška, „nes mes po vienu pakankamai plačiu skėčiu aprėpiame labai daug skirtingų dalykų ir politinių tikslų“.
L.Kojala teigė, kad euroskepticizmas gali reikšti ir „norą atsukti Europos integracijos procesą atgal“, ir nuosaikią kritiką, o bandant grupuoti partijas neatsižvelgiama į kompleksiškumą.
„Todėl turime 24 proc. politikų, kurie yra priskiriami euroskeptiškoms jėgoms. Jų tikslai gali skirtis. Tikrai matysime, kad jie bus vokalesni, labiau girdimi ir matomi“, – 15min studijoje kalbėjo L.Kojala.