JAV prezidentas Donaldas Trumpas į grasinimus atsako grasinimais ir visi akimirkai sustoja – padėtis, atrodo, darosi rimta. Tačiau apsižvalgius rimčiau – karo ženklų nematyti.
Atrodo, ir JAV žvalgyba neturi duomenų apie Šiaurės Korėjos planus, o ir pačios Valstijos pirmos pulti neketina. Iš kur tai žinoma? „Breaking Defense“ portalas teigia, kad apie karą praneštų štai tokie ženklai.
1. Pentagonas nebeleidžia regione dislokuotiems kariams išvykti, į pratybas kviečia rezervistus
Ir puolimui, ir gynybai reikia karių. Operacijoms prieš Šiaurės Korėją reikėtų didelių pajėgų, todėl pasikeitimai išvykimo tvarkaraščiuose Ramiojo vandenyno regione dislokuotiems JAV kariams tikrai būtų matomi.
2. JAV karinės logistikos parengtis
JAV turi planų, kaip kone į bet kurią pasaulio vietą pasiųsti strateginę ginkluotę. Tam reikia parengti logistikos tinklus, o tokie veiksmai būtų pastebimi.
3. Karinės galios didinimas regione, priešraketinės gynybos stiprinimas
Savaime aišku, kad JAV, besiruošdamos karui, stipriai padidintų ne tik karių, bet ir ginkluotės kiekį regione. Arčiau Šiaurės Korėjos tikrai pasistūmėtų tokie strateginiai bombonešiai, kaip B-1B ir kita ginkluotė.
Prie strateginių objektų (oro uostų, karinių bazių ir t. t.) būtų dislokuotos priešraketinės gynybos sistemos, tokios kaip „Patriot“ ir THAAD. Net kelios JAV bazės Japonijoje, kurią Šiaurės Korėjos raketos galėtų pasiekti, jokios priešraketinės gynybos neturi.
4. Visos JAV bazės regione pasiruoštų užsidaryti
Šiaurės Korėjos specialiosios pajėgos į Japoniją gali atskristi lėktuvais. Tokiai grėsmei turėtų būti pasiruošta – yra numatyta, kaip bazės reikalui esant užsidaro, pakeldamos apsaugos perimetre lygį.
Kaip tikriausiai žinote, nė vienas iš šių ženklų kol kas į viešumą neiškilo. Atrodo, grėsmė atsitraukia – Šiaurės Korėja jau pareiškė, kad JAV bazės Guame neatakuos.
Vis dėlto šiuos ženklus stebi ekspertai ir žurnalistai – jei tik kuris nors iš jų pradės pildytis, nerimas regione vėl pradės augti.