Žurnalo „Foreign Policy“ sudaryto aštuntuko pirmoje vietoje atsidūrė buvęs JAV vadovas. Ronaldas Reaganas 1984 metais padarė bene didžiausią žioplą klaidą prie įjungto mikrofono. Tikrinant mikrofonus prieš jo pareiškimą, R.Reaganas juokais prakalbo: „Gerbiami amerikiečiai, šiandien džiaugiuosi galintis jums pranešti, kad pasirašiau įstatymą, kuris visiems laikams uždraus Rusiją. Po penkių minučų mes pradėsime bombardavimą“.
Kai garso įrašą apie Rusiją gavo žiniasklaida, sovietų kariuomenė skubiai buvo pakelta ant kojų. Baltieji Rūmai dar ilgai įtikinėjo rusus, kad R.Reaganas pajuokavo.
2011 metais per G20 susitikimą žurnalistai nuklausė, kad Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy Izraelio ministrą pirmininką Benyaminą Netanyahu išvadino melagiu ir prisipažino, kad jo „nevirškina“. „Tau jis nusibodo, o man kasdien reikia su juo turėti reikalų“, – jam atsakė JAV vadovas B.Obama. Izraelio reakcija buvo nevienareikšmė. „Jei B.Netanyahu meluoja pasaulio lyderiams, tik įsivaizduokite, kiek jis meluoja mums“, – sakė vienas Izraelio politikas.
Praėjusiųjų metų balandį B.Obama prasitarė, kad Kataro emyras aktyviai skatina demokratiją Artimuosiuose Rytuose, tačiau pats Kataras nedaro žingsnių demokratijos link. Tuo metu prieš šį pareiškimą B.Obama buvo susitikęs su Kataro emyru ir gyrė šalies pažangą.
2006-aisiais pasibaigus tuomečio Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Izraelio premjero Ehudo Olmerto spaudos konferencijai V.Putinas į įjungtą mikrofoną pareiškė nuomonę apie Izraelio prezidentui Mošei Kacavui metamus kaltinimus dėl moterų prievartavimo (vėliau jis buvo pripažintas kaltu). Rusijos vadovas M.Kacavą vadino tikru vyru ir aiškino, kad jam visi pavydi. Vėliau Kremliaus atstovas spaudai pripažino, kad V.Putinas taip pasakė, bet atkreipė dėmesį, kad tai nereiškia, jog prezidentas pateisina išprievartavimą. Dėl visa ko jis pridėjo: „Rusų kalba yra labai sudėtinga, daug kas priklauso nuo to, kaip sakinyje dėliojami žodžiai“.
2006-aisiais buvo užfiksuotas George`o Busho ir Tony Blairo pokalbis apie karą Libane. „Ironiška, kad jiems reikia priversti Siriją, jog ši priverstų „Hezboullah“ sustoti, tada viskas baigsis“, – sakė G.Bushas. Žiniasklaida nepagailėjo jam kritikos.
2005-aisiais Jacque`as Shiraque`as, kalbėdamasis su V.Putinu ir Gerhardu Schroderiu pasijuokė iš britų virtuvės: „Vienintelis Didžiosios Britainjos indėlis į Europos žemės ūkį – karvių pasiutligė. Britų maistas – pats blogiausias, neskaitant Suomijos“. Britai įsižeidė, o po kelių dienų 2012-ųjų Olimpiadai buvo pasirinktas Londonas, o ne Paryžius.
Kanados premjeras Jeanas Chretienas 1997 metais, kalbėdamasis su Belgijos ir Liuksemburgo premjerais, atskleidė, ką mano apie amerikiečių politikus: „Jūsų šalyse ir mano šalyje tokie politikai sėdėtų kalėjime, nes amerikiečiai parduoda svo balsus“. Atsako iš JAV nebuvo.
Johnas Majoras 1997, kalbėdamasis su reporteriu, tris savo Vyriausybės narius, besipriešinusius integracijai į Europos Sąjungą, pavadino „kalės vaikais“.