Šis staigus sprendimas priimtas nepaisant Kinijos tvirtinimo, kad tas objektas buvo nuo kurso nukrypęs meteorologinių tyrimų palydovas, bepilotis balionas. JAV jį apibūdino kaip šnipinėjimo balioną.
Sprendimas buvo priimtas likus kelioms valandoms iki A.Blinkeno planuoto išvykimo iš Vašingtono į Pekiną ir tapo nauju smūgiu ir taip įtemptiems JAV ir Kinijos santykiams. Minimas pareigūnas sakė, kad A.Blinkenas ir prezidentas Joe Bidenas nusprendė, kad šiuo metu geriausia į kelionę nevykdyti.
Ilgai laukti A.Blinkeno susitikimai su aukšto rango Kinijos pareigūnais abiejose šalyse buvo vertinami kaip būdas rasti bendrų sąlyčio taškų esant dideliems nesutarimams dėl Taivano, žmogaus teisių, Kinijos pretenzijų Pietų Kinijos jūroje, Šiaurės Korėjos, Rusijos karo Ukrainoje, prekybos politikos ir klimato kaitos.
Nors apie šią kelionę, dėl kurios lapkritį susitarė JAV prezidentas J.Bidenas ir Kinijos lyderis Xi Jinpingas per aukščiausiojo lygio susitikimą Indonezijoje, nebuvo oficialiai paskelbta, pastarosiomis dienomis tiek Pekino, tiek Vašingtono pareigūnai kalbėjo apie netrukus įvyksiantį A.Blinkeno vizitą.
Susitikimai turėjo prasidėti sekmadienį ir tęstis pirmadienį.
Penktadienį vienas amerikiečių pareigūnas pareiškė, kad JAV valstybės sekretorius A.Blinkenas nuvyks į Kiniją, kai „sąlygos bus tinkamos“, ir pridūrė, jog Vašingtonas yra tikras, kad ryšys su Pekinu bus palaikomas, nors savaitgalį planuota A. Blinkeno diplomatinė kelionė ir buvo atšaukta.
Pasak pareigūno, kalbėjusio su anonimiškumo sąlyga, ginčas dėl įtariamo Kinijos šnipinėjimo baliono „būtų gerokai susiaurinęs“ A.Blinkeno darbotvarkę, jeigu jis visgi būtų nuvykęs į Pekiną.