„Manome, kad kiekvienas iš šių pastangų (apsaugoti palestiniečių civilius gyventojus ir padidinti pagalbą Gazos Ruože) palengvintų humanitarinės pauzės, susitarimai vietoje, kurie padidintų civilių gyventojų saugumą ir leistų veiksmingiau bei ilgiau teikti humanitarinę pagalbą“, – žurnalistams vizito Izraelyje metu sakė A. Blinkenas.
B. Netanyahu savo ruožtu sakė, kad Izraelis nesutiks su laikinomis paliaubomis, jei nebus paleisti įkaitai, laikomi Gazos Ruože.
„Tęsiame su visa savo jėga, o Izraelis atmeta laikinų paliaubų, kurios neapima mūsų įkaitų paleidimo, galimybę“, – kalbėjo ministras pirmininkas.
A. Blinkenas taip pat sakė, kad Gazos Ruože turi būti apsaugoti žurnalistai, rengiantys reportažus apie Izraelio ir „Hamas“ karą.
„Gyvybiškai svarbu, kad Izraelis kariautų, nepamiršdamas pasirūpinti civilių gyventojų, tarp kurių, žinoma, yra ir žurnalistai, apsauga“,– pridūrė valstybės sekretorius.
Spalio 7-ąją „Hamas“ kovotojai įsiveržė per sieną ir, pasak Izraelio pareigūnų, nužudė mažiausiai 1,4 tūkst. žmonių, daugiausia civilių, bei paėmė mažiausiai 240 įkaitų.
Po šio išpuolio Izraelis prieš „Hamas“ kontroliuojamą anklavą pradėjo vykdyti nesiliaujančią bombardavimo kampaniją, per kurią, Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šioje teritorijoje žuvo daugiau kaip 9,2 tūkst. žmonių, daugiausia civilių.
Izraelis taip pat įvedė paralyžiuojančią Gazos Ruožo apsiaustį, dėl kurios jo gyventojams labai trūksta maisto, vandens, vaistų ir degalų.
„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą; ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.