Jungtinės Valstijos, itin svarbios Izraelio sąjungininkės, vetavo dvi JT Saugumo Tarybos rezoliucijas, kuriomis būtų raginama nedelsiant nutraukti intensyvias Izraelio ir „Hamas“ kovas Gazos Ruože.
Kreipdamasis į žurnalistus Vašingtone A. Blinkenas sakė, kad Jungtinės Valstijos labai sąžiningai bendradarbiauja su kitomis šalimis po to, kai arabų pasaulį supykdė ankstesni JAV veto.
„Mes intensyviai dirbome. Pastarąsias porą dienų nuolat apie tai kalbėjau telefonu, – žurnalistams sakė A. Blinkenas.
„Tikiuosi, kad mums pavyks pasiekti gerą rezultatą“, – pridūrė jis.
Naujausiame Jungtinių Arabų Emyratų parengtame rezoliucijos variante nevartojamas žodis „paliaubos“, o daugiausia dėmesio skiriama humanitarinės pagalbos patekimui į apgultą Gazos Ruožą.
A. Blinkenas nurodė, kad humanitarinės pagalbos klausimas yra pagrindinis trukdis, Izraeliui primygtinai reikalaujant visiškai kontroliuoti į blokuojamą palestiniečių teritoriją patenkančių prekių tiekimą.
„Rezoliucijos tikslas, kaip nurodė ją pateikusios šalys, yra palengvinti ir padėti išplėsti humanitarinę pagalbą, kuri patenka į Gazos Ruožą. Mes tam visiškai pritariame“, – sakė A. Blinkenas.
„Norime įsitikinti, kad rezoliucija, atsižvelgiant į joje išsakytą raginimą ir reikalavimus, iš tiesų skatina šias pastangas ir nedaro nieko, kas iš tikrųjų galėtų pakenkti humanitarinės pagalbos teikimui ir jį apsunkinti“, – pridūrė jis.
A. Blinkenas teigė, kad Jungtinėms Valstijoms pastarosiomis dienomis pavyko pasiekti pažangos, įskaitant komercinių sunkvežimių atvykimą ir antros sienos perėjos su Gazos Ruožu atidarymą.
Jis taip pat pareiškė, kad pasaulis turi pradėti daryti spaudimą „Hamas“, o ne tik Izraeliui, kuris sulaukė ypač daug kritikos dėl savo karinės kampanijos Gazos Ruože.
„Atrodo, kad tylima apie tai, ką „Hamas“ galėtų, turėtų ir privalo padaryti, jei norime nutraukti nekaltų vyrų, moterų ir vaikų kančias“, – spaudos konferencijoje sakė A. Blinkenas.
„Būtų gerai, jei pasaulis susivienytų ir apgalvotų šį pasiūlymą“, – pridūrė jis.