Taip jis trečiadienį kalbėjo po to, kai išvakarėse NATO lyderiai sutarė, jog kvietimas Ukrainai stoti į NATO bus įteiktas, kai dėl to sutars bloko valstybės ir šalis įvykdys keliamas sąlygas.
„Mano nuomone, tai visiškai nepakankama, – žurnalistams sakė A.Duda. – Tikiuosi, jog po kelerių metų Ukraina bus pilnateisė mūsų aljanso, NATO, dalis.“
Pasak jo, po antradienį priimtų sprendimų Ukrainos kelias „yra aiškus“.
„Sudaryti tvarkaraštį yra labai sudėtinga ir praktiškai neįmanoma, turint galvoje, kad mums reikia vienybės NATO sprendimams, kalbėti apie pilnateisę Ukrainos narystę dabar“, – sakė Lenkijos prezidentas.
Jis pabrėžė, kad šiuo metu tai būtų neįmanoma dėl tebevykstančio karo ir kolektyvinės gynybos įsipareigojimo Aljanse.
Savo ruožtu Latvijos premjeras Krišjanis Karinis teigė, kad antradienį vykęs NATO viršūnių susitikimas buvo puikus.
„Mes įėjome į kambarį vieningi ir iš jo išėjome vieningi“, – sakė K.Karinis.
Paklaustas apie Aljanso sprendimus dėl Ukrainos narystės NATO perspektyvų, jis teigė norįs, kad „kai kurie dalykai vyktų sparčiau“. Vis dėlto jis pabrėžė, kad Ukrainos vieta yra Aljanse.
„Tai – neišvengiamybė, kuri yra integruota į sistemą“, – sakė Latvijos premjeras.
Jis pabrėžė, kad partneriai įsipareigojo Ukrainą remti iki kol ši laimės karą. Komentuodamas Minsko keliamas grėsmes, jis dar kartą pakartojo, jog Baltarusija „yra Rusijos tęsinys“.
Savo ruožtu Estijos premjere Kaja Kallas teigė suprantanti Kyjivo nusivylimą dėl priimtų sprendimų, tačiau ji akcentavo, kad tai vieningas NATO narių sutarimas.
Politikė taip pat teigė besitikinti, kad šalis galiausia taps Aljanso nare, kai pasibaigs karas ir „atsivers galimybių langas“.
„Gali būti, kad tai bus labai trumpas laikotarpis, kai Ukraina nustums Rusiją atgal į Rusiją ir jie turės galimybę įstoti į NATO, tada turėtume tai padaryti labai greitai, nes tai vienintelė saugumo garantija, kuri yra pigiausia ir atgrasanti Rusiją“, – kalbėjo estų premjerė.
Aljansas antradienį taip pat nusprendė atleisti Ukrainą nuo Narystės veiksmų plano (angl. Membership Action Plan, MAP) vykdymo, nutarė įsteigti Aljanso ir Ukrainos tarybą bei patvirtino ilgalaikės paramos Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms planą.