Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

A.Guterresas: JT nori, kad Mianmaro perversmas žlugtų

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas trečiadienį sakė padarysiąs viską, kas jo jėgoms, kad Mianmaro „perversmas žlugtų“.
Antonio Guterresas
Antonio Guterresas / „Scanpix“/AP nuotr.

Pirmadienį Mianmare buvo sugrąžintas tiesioginis karinis valdymas, kai kariškiai per ankstyvo ryto reidus sulaikė šalies de facto lyderę Aung San Suu Kyi ir kitus civilinius lyderius, nutraukdami trumpą šalies demokratijos eksperimentą.

„Padarysime viską, ką galime, kad mobilizuotume visus svarbius veikėjus ir tarptautinę bendriją, kad darytume pakankamą spaudimą Mianmarui ir kad... šis perversmas žlugtų“, – sakė A. Guterresas laikraščiui „The Washington Post“.

„Po rinkimų, kurie, mano nuomone, vyko normaliai, ir po ilgo pereigos periodo visiškai nepriimtina atšaukti rinkimų rezultatus ir žmonių valią“, – sakė jis.

Paklaustas apie 75 metų Aung San Suu Kyi apkaltinimą, A. Guterresas sakė, jog „jei ir galime ją kuo nors kaltinti, tai tuo, kad ji buvo pernelyg artima kariškiams, kad ji pernelyg gynė kariuomenę“.

„Tikiuosi, kad demokratija vėl galės daryti pažangą Mianmare, bet tam turi būti paleisti visi kaliniai, turi būti atkurta konstitucinė tvarka“, – pridūrė jis.

JT vadovas taip pat skundėsi, kad Saugumo Taryba per Didžiosios Britanijos inicijuotą skubų posėdį nesugebėjo susitarti dėl bendro pareiškimo Mianmaro perversmo klausimu.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Aung San Suu Kyi
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Aung San Suu Kyi

Pagal savaitės pradžioje pasiūlytą pareiškimo projektą, kurio tekstą matė naujienų agentūra AFP, Saugumo Taryba būtų išreiškusi didelį susirūpinimą dėl perversmo ir jį pasmerkusi, taip pat būtų pareikalavusi Mianmaro kariuomenės „tuojau pat paleisti neteisėtai sulaikytus žmones“.

VIDEO: Mianmare kariškiai įvykdė perversmą: perėmė šalies kontrolę ir sulaikė šalies lyderę

Be to, Taryba būtų pareikalavusi panaikinti Mianmare vieniems metams įvestą nepaprastąją padėtį.

Pasak diplomatų, trečiadienį vakare tęsėsi 15 Saugumo Tarybos narių derybos, ypač su Kinija ir Rusija, kurios antradienį blokavo šio pareiškimo priėmimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais