Nacionalistas A.Liebermanas, kurio partija „Yisrael Beitenu“ turi pakankamai vietų parlamente, kad užtikrintų tvarią valdančiąją koaliciją, tiek su dešiniųjų pažiūrų B.Netanyahu, tiek su centristu Gantz, sakė, kad nė vienas iš šių veikėjų nesugebėjo jo įtikinti esąs vertas paramos.
Mėginti suformuoti vyriausybę A.Gantzas dar turi laiko iki vidurnakčio.
„Abu yra atsakingi“ už šalyje susidariusią padėtį, kalbėjo A.Liebermanas.
„Iš visko sprendžiant, esame pakeliui į naujus rinkimus“, – pridūrė jis.
B.Netanyahu dešinioji partija „Likud“ ir buvusio kariuomenės generolo B.Gantzo centristų blokas „Mėlyna ir balta“ gavo apylygiai vietų 120 vietų Knesete. Nė viena iš šių partijų nesugebėjo užsitikrinti daugumos.
Abiejų partijų lyderiai desperatiškai stengėsi susitarti su aštuonis mandatus turinčiu A.Liebermanu, kad išeitų iš aklavietės.
Tačiau buvęs gynybos ministras vengė paremti B.Gantzą, nes jo vyriausybei reikėtų bent nebylaus „Jungtinio arabų sarašo“ palaikymo, kad galėtų vadovauti, o dešiniųjų vanagas A.Liebermanas yra nusistatęs prieš tokį scenarijų.
Kita vertus, jis kaltina B.Netanyahu tapus žydų ultraortodoksų, sudarančių apie 10 proc. šalies gyventojų, įgeidžių įkaitu. Vienas kontroversiškiausių šios grupės reikalavimų – užtikrinti, kad ultraortodoksai nebūtų šaukiami į privalomąją karinę tarnybą.
A.Liebermanas siekė savosios partijos, B.Gantzo bloko ir „Likud“ vienybės vyriausybės, bet derybos iširo.
„Abu yra atsakingi“ už šalyje susidariusią padėtį, kalbėjo A.Liebermanas, turėdamas galvoje B.Gantzą ir B.Netanyahu.
„Padariau viską, ką galėjau, kad būtų suformuota vienybės vyriausybė, – tęsė jis. – Jeigu būsime nutempti į naujus rinkimus, taip nutiks dėl lyderystės stygiaus.“
Jeigu B.Gantzas iki vidurnakčio nesugebės susitarti dėl koalicijos, įstatymų leidėjai turės per 21 dieną pasiūlyti prezidentui kandidatą, pajėgų suformuoti daugumą.
Jeigu per šį laiką proveržis nebus pasiektas, treti rinkimai taps neišvengiami.