„Nepaisant visų sunkumų, kurie tikrai kils ratifikuojant susitarimą, tai yra labai svarbus įsipareigojimas“, – sakė A. Merkel savo kalboje, pasakytoje konservatyviam Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) ir Krikščionių socialinės sąjungos (CSU) aljansui.
Didžiulės apimties investicijų susitarimas padės pamatus „abipusiai naudingai“ prekybai, mano kanclerė, sandorio pranašumais įvardindama tokius jo aspektus kaip didesnes abipuses patekimo į rinką galimybes, tarptautinių darbo standartų laikymąsi ir regioninių produktų prekių ženklų apsaugą.
Daugelio nuostabai, gruodžio pabaigoje Europos Sąjunga ir Kinija patvirtino svarbų investicijų susitarimą, kuris užbaigė septynerius metus vykusias derybas. Prieš šio rezultato ypač prisidėjo Vokietija.
Susitarimo šalinininkai teigia, kad jis yra labai reikalingas siekiant atverti Kinijos ekonomiką Europos įmonėms, tačiau neabejojama, kad susitarimo ratifikavimo procesas 27 valstybėse narėse ir Europos Parlamente nevyks visiškai sklandžiai.
ES ir Kinijos santykiai šiuo metu nėra patys geriausi, nes šalys yra apsikeitusios sankcijomis dėl žmogaus teisių pažeidimų.
Europos Komisijos pirmininkės pavaduotojas Valdis Dombrovskis antradienį pareiškė, kad pastangos siekiant ratifikuoti didžiulį ES investicijų susitarimą su Kinija buvo faktiškai „sustabdytos“.
„Akivaizdu, kad dabartinėje situacijoje, kai ES taikomos sankcijos Kinijai, ir galiojant Kinijos atsakomosioms sankcijoms, taip pat ir Europos Parlamento narių atžvilgiu, aplinka nėra palanki ratifikuoti susitarimą“, – interviu naujienų agentūrai AFP sakė V. Dombrovskis.
Kovą ES paskelbė sankcijų keturiems kinų pareigūnams dėl įtariamų žmogaus teisių pažeidimų Kinijos vakariniame Sindziango regione.
Kinija atsakė sankcijomis keliems Europos politikams, ES institucijoms ir idėjų kalvėms.