Pasak naujienų agentūros šaltinio, diskusija apie galimus mainus vyko dalyvaujant Rusijos verslininkui Romanui Abramovičiui. Tą patį savo kreipimesi minėjo ir A.Navalno bendražygė Marija Pevčich, tačiau R. Abramovičius jai to nepatvirtino ir situacijos nekomentavo.
Planuojant mainus dalyvavo Rusijos ir Vokietijos valdžios institucijų atstovai. Iš pradžių kalbėta apie „Wall Street Journal“ korespondento Evano Gershkovicho, Rusijoje kaltinamo šnipinėjimu, mainus į FSB karininką Vadimą Krasikovą, Vokietijoje atliekantį bausmę už čečėnų karo lauko vado Zelimchano Changošvilio nužudymą.
V.Putinas buvo pasirengęs mainams tik dėl V.Krasikovo, tačiau Vokietijos valdžios institucijos atsisakė jį išduoti mainais į E.Gershkovichą, laikydamos žurnalisto išlaisvinimą Amerikos problema.
Kai A.Navalnas buvo įvardytas kaip kitas kandidatas mainams, Vokietijos atstovai sutiko, sakė agentūros pašnekovas.
Marija Pevčich anksčiau sakė, kad A.Navalno nužudymo kolonijoje išvakarėse derybos dėl jo mainų buvo baigiamajame etape.
„Vasario 15 d. vakare gavau patvirtinimą, kad derybos vyksta ir yra baigiamajame etape. Vasario 16 d. Aleksejus buvo nužudytas“, – sakė ji.
Laikraštis „Financial Times“, remdamasis šaltiniais, pranešė, kad po Aleksejaus Navalno mirties Vokietijos valdžios institucijos prarado susidomėjimą V.Krasikovo mainais. Tačiau amerikiečiai vis tiek bandys išlaisvinti E.Gershkovichą ir buvusį JAV jūrų pėstininką Paulą Whelaną.
Aleksejus Navalnas mirė vasario 16 d. kolonijoje „Poliarinis vilkas“ – pagal oficialią versiją jam esą pasivaikščiojimo metu pasidarė bloga.