Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ajatolų valdomo Irano elito jaunimas „Instagram“: prabanga, nuogybės ir alkoholis

Rugsėjo pradžioje atsiradusi socialinio tinklo „Instagram“ paskyra, pavadinimu „Turtingi Teherano vaikiai“ (Rich Kids of Tehran) turi daugiau kaip 50 tūkstančių pasekėjų, o joje esančiose nuotraukose matoma kita teokratinio Irano pusė – prabangūs sportiniai automobiliai, brangūs laikrodžiai, alkoholis ir bikinius vilkinčios merginos. Visa tai užfiksuota šalyje, kurioje įstatymai draudžia vartoti alkoholį, o moterims už galvos apdangalo nedėvėjimą viešumoje gresia baudos, rašo naujienų svetainė huffingtonpost.com
Iranietės
Iranietės / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Nors daugelio nestebina faktas, kad ne visi islamo respublikos piliečiai laikosi Irano įstatymų tačiau tai, kad tokio pobūdžio nuotraukos pasirodė socialiniuose tinkluose, yra kiek netikėta. Ši paskyra buvo sukurta tuomet, kai Irano valdžia pradėjo aktyvią kovą su socialiniais tinklais.

 
Loading

View on Instagram

Rugsėjo mėnesį septyni iraniečiai buvo nubausti išplakti rykštėmis už tai, kad internete patalpino vaizdo įrašą, kuriame jie matomi šokantys pagal Pharrello dainą „Happy“.

Ekspertai teigia, kad daugumoje „Turtingų Teherano vaikių“ nuotraukų matomos valdančiosios Irano klasės atžalos.

„Dauguma jų tėvų yra neliečiami“, – teigė vienas informacinių technologijų konsultantas Teherane.

 
Loading

View on Instagram

„Žinoma, kaip ir su viskuo Irane, visada yra galimybė gauti visko, ko nori“, – teigė vienas Egipto apžvalgininkas naujienų svetainėje „Al Monitor“ ir pridūrė: „Ir kaip yra aišku iš „Instagram“ paskyros, Irano elito jaunuoliams visiškai nerūpi įstatymai – jie juos paprasčiausi laužo“.

 
Loading

View on Instagram

Spindinčios „Turtingų Teherano vaikių“ nuotraukos sulaukė didžiulio pasipiktinimo ir socialiniame tinkle kaip atsakas buvo įkurta kita paskyra, pavadinimu „Vargšai Teherano vaikai“.

Joje vartotojai vaizduoja daugumos miesto gyventojų kasdienybę, kuri toli gražu nėra tokia spindinti. Ekspertai teigia, kad 2011 m. apie pusė Irano miestuose gyvenančių žmonių pajamos buvo žemesnės, negu valdžios nustatyta skurdo riba. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?