Ukrainos valstybinės pasienio tarnybos atstovas Olehas Slobodianas patvirtino, kad R.Roslovcevas paprašė politinio prieglobsčio pasienio perėjoje ties šalies siena su Baltarusija.
Kiek anksčiau tarnyba buvo paskelbusi pranešimą, kuriame R.Roslovcevo pavardė nebuvo skelbiama, o jis buvo pavadintas „garsiu Rusijos rašytoju ir viešu asmeniu, kuris aktyviai protestavo prieš Putino politinį režimą Maskvoje“.
Iš tiesų R.Roslovcevas nėra žinomas kaip rašytojas. Jis Maskvoje dažnai rengdavo solinius protestus pasidabinęs V.Putino kauke.
Taip pasipuošęs į Maskvos gatves vyriškis eidavo protestuodamas prieš daug aistrų keliančią Rusijos Federacijos baudžiamojo kodekso 212-ojo straipsnio pirmąją dalį.
Pagal įstatymą asmenys, kurie rengia pakartotinius protestus prieš tai negavę jiems leidimo, gali būti įkalinti iki 5 metų.
Rusijos valdžia aiškina, kad toks teisės aktas reikalingas norint užtikrinti saugumą per dideles demonstracijas. Bet opozicija skundžiasi, esą vyriausybė naudojasi įstatymu, kad užgniaužtų aktyvistų susibūrimus.
Tad su V.Putino kauke nesiskiriantis maskvietis taip protestuodavo prieš patį įstatymą, leidžiantį įkalinti žmones, kurie ryžtasi nesankcionuotiems protestams.
Į miestą vyras išeidavo ne tik dėvėdamas kaukę. Rankose jis laikydavo plakatą, kuris trumpai ir aiškiai skelbia: „Nebijau 212.1”, – tai nuoroda į jau minėtą Baudžiamojo kodekso straipsnį.
Nors anksčiau R.Roslovcevas tikino, kad netgi norėtų būti nubaustas ir įkalintas, sekmadienį jis „Hromadske“ pareiškė, kad jį jau pesekioja Rusijos Federalinė saugumo tarnyba.