Meno kolektyvas „Centras politiniam grožiui“ pastatė 24 didelius betono luitus sodelyje prie pat B.Höcke namų. Aktyvistų teigimu, ši instaliacija radikalui kasdien primins apie Antrojo pasaulinio karo siaubą ir 6 milijonų žydų sunaikinimą.
„Vykdome kaimynišką pareigą, – laikraščiui „Frankfurter Rundschau“ teigė kolektyvo vadovas Philippas Ruchas. – Viliamės, kad jam patiks tai, ką jis kasdien matys pro langą.“
Garsųjį paminklą Holokausto aukoms Vokietijos sostinėje Berlyne sudaro 2,7 tūkst. pilkų betoninių luitų. Toks niūrus memorialas primena kapines.
Vienas AfD lyderių B.Höcke šių metų sausį sukėlė pasipiktinimą Vokietijoje, kai paminklą Berlyne pavadino „paminklu gėdai sostinės širdyje“ ir paragino vokiečius nebeatgailauti dėl karo nusikaltimų.
Ph.Ruchas atskleidė, kad meno kolektyvas dar prieš 10 mėnesių išsinuomojo sklypą šalia B.Höcke namo Bornhageno kaime.
„Dabar jis turės susigyventi su faktu, kad jo kaimynai nelaiko memorialo Berlyne „paminklu gėdai“. Jo kaimynai stengiasi nepamiršti to, kas nutiko, ir neleisti, kad tai nutiktų dar kartą“, – kalbėjo Ph.Ruchas.
Menininkai tikėjosi, kad instaliaciją pavyks išlaikyti mažiausiai dvejus metus. Tačiau kadangi kolektyvą užplūdo piniginės aukos, improvizuotas paminklas B.Höcke kaimynystėje išliks dar penkerius metus.
Savo tinklalapyje „Centras politiniam grožiui“ paragino B.Höcke suklupti ant kelių priešais paminklą ir taip pakartoti tai, ką 1970 metais Varšuvoje, prie paminklo geto sukilimo dalyviams, padarė buvęs Vakarų Vokietijos kancleris Willy Brandtas.
Po skandalingo B.Höcke pasisakymo AfD diskutavo apie galimybę išmesti jį iš partijos. Galiausiai apsispręsta taip nepasielgti, o skandalas partijai pernelyg nepakenkė: per rugsėjo rinkimus AfD surinko net 13 proc. balsų ir pateko į Bundestagą.