Vanaginės kandys į Didžiąją Britaniją migruoja vasaros pabaigoje – rudens pradžioje. Dvylikos centimetrų ilgio sparnais išsiskiriantys vabzdžiai minta tabako žiedų nektaru, kurį pasiekia nepaprastai ilgu, 7 centimetrų, straubliuku.
Vanaginių kandžių būriai gali netikėtai atsirasti ten, kur skanaujamas alus, vynas ar stipresni saldūs alkoholiniai gėrimai.
Šie skraiduoliai atkeliauja į žmonių apgyventas vietas ne tik paskanauti tabako. Juos it medus traukia alkoholio kvapas. Tad, specialistų teigimu, vanaginių kandžių būriai gali netikėtai atsirasti ten, kur skanaujamas alus, vynas ar stipresni saldūs alkoholiniai gėrimai.
Ekspertai įsitikinę, kad dėl šiemet pagausėjusios kandžių migracijos į Didžiąją Britaniją kalta klimato kaita. Norintiems prisivilioti gigantiškųjų egzotiškų vabzdžių į savo sodą ir pamatyti, kaip jie atrodo iš arti, specialistai pataria patepti medžių kamienus alkoholiu arba pakabinti vyne išmirkytų virvelių.
Vakarėjant pasimėgauti tokiais skanėstais gali užklysti ne tik vanaginės kandys, bet ir šiuo metu į Didžiąją Britaniją iš pietų Europos atskridusios kitos retos rūšys.
Vabzdžių stebėtojai kai kurias kandis ir naktines plaštakes pažymėjo spalvotais žymekliais, tad pastebėjus nuspalvintą vabzdį prašoma jo nesužeisti, mat tokie skraiduoliai – stebimi ir suteikia informacijos apie nepažįstamas rūšis.