2010 metais priimtu Pacientų apsaugos ir prieinamos priežiūros įstatymu milijonams JAV piliečių, neišgalinčių susimokėti už privatų sveikatos draudimą, bus garantuota sveikatos priežiūra. Respublikonams ir demokratams nesutarus dėl šio įstatymo įgyvendinimo finansavimo kartu nesutarta ir dėl biudžeto, taigi prieita prie to, kad daugybė federalinių institucijų nutraukė arba apribojo savo darbą. Ši situacija, jau pasitaikiusi anksčiau, vadinama „vyriausybės išjungimu“ arba „uždarymu“.
Televizijos CNBC apklausoje 46 proc. respondentų teigė nepritariantys „Obamacare“, tačiau tik 37 proc. iš tų pačių apklaustųjų nepritarė Prieinamos rūpybos įstatymui.
Televizijos CNBC apklausoje 46 proc. respondentų teigė nepritariantys „Obamacare“, tačiau tik 37 proc. iš tų pačių apklaustųjų nepritarė Prieinamos rūpybos įstatymui.
Todėl televizijos šou vedėjas Jimmy Kimmelis nusprendė išeiti į miestą ir paklausinėti žmonių, kuo gi jiems „Obamacare“ geresnis nei Prieinama priežiūra.
„Tiesiog manau, kad jame yra per daug skylių ir kad jį reikia peržiūrėti. Manau, kad jis tiesiog nebuvo gerai apgalvotas“, – apie „Obamacare“ sakė viena praeivė. Ji taip pat teigė, kad Prieinamos priežiūros įstatymas „yra geresnis, tačiau juo irgi nesu patenkinta“.
„Pats pavadinimas viską pasako“, – sakė kitas praeivis, kuris teigė pritariantis Prieinamos priežiūros įstatymui, bet ne „Obamacare“.
Be to, JAV visuomeninio radijo NPR reportaže atskleidžiama, kad daugybė žmonių, teigiančių, kad nepritaria „Obamacare“, pritaria atskirai įvardintiems šio įstatymo punktams.
J. Kimmelio reportaže pasitaikė pasimetusių ir tarp palaikančių „Obamacare“.
Kai pirmajai iš apklaustų praeivių buvo pasakyta, kad kalba eina apie tą patį dalyką, ji pasakė: „Nežinojau to. Ačiū, privertėte mane atrodyti kvailai“.
Tačiau ji gali guostis, kad ji tokia ne viena, rašo „Yahoo News“. „Kaiser“/NBC apklausa parodė, kad didelė dauguma amerikiečių painiojasi dėl JAV sveikatos sistemą reguliuojančių įstatymų.