Šalies vyriausybės kritikai, pilietinės visuomenės organizacijos bei žiniasklaida ne kartą skundėsi dėl persekiojimo valdant Indijos ministro pirmininko Narendros Modi (Narendros Modžio) nacionalistinei administracijai.
„Amnesty International“ nurodė, kad Indija piktnaudžiauja Paryžiuje įsikūrusios Finansinių veiksmų darbo grupės (FATF) rekomendacijomis, kad įvestų drakoniškus įstatymus, kuriais siekiama užgniaužti pelno nesiekiantį sektorių ir užkirsti kelią organizacijų finansavimui.
FATF, kurią sudaro 39 šalys ir prie kurios Indija prisijungė 2010 metais, kovoja su pasauliniu pinigų plovimu ir teroristų finansavimu.
Anot kritikų, Indijos vyriausybė siekia daryti spaudimą teisių gynimo grupėms, griežtai kontroliuodama jų finansus ir ribodama tarptautinį finansavimą.
„Prisidengdama kova su terorizmu, Indijos vyriausybė pasinaudojo Finansinių veiksmų darbo grupės rekomendacijomis, kad sugriežtintų savo finansinių ir kovos su terorizmu įstatymų arsenalą, kuriuo nuolat piktnaudžiaujama siekiant susidoroti su kritikais ir juos nutildyti“, – išplatintame pareiškime nurodė „Amnesty International“ vadovas Indijai Aakaras Patelis (Akaras Patelis).
Teigiama, kad per pastaruosius 10 metų Indija atšaukė daugiau kaip 20,6 tūkst. nevyriausybinių organizacijų licencijas, iš jų beveik 6 tūkst. – pernai.
2020-aisiais „Amnesty International“ teko sustabdyti savo veiklą Indijoje po to, kai buvo įšaldytos jos banko sąskaitos.
Savo sprendimą Indijos vyriausybė gynė teigdama, kad organizacija vykdė neteisėtą veiklą ir pervedinėjo dideles pinigų sumas iš sąskaitų Jungtinėje Karalystėje į sąskaitas Indijoje.
Vyriausybę kritikuojantys žurnalistai ne kartą skundėsi padidėjusiu priekabiavimu tiek socialiniuose tinkluose, tiek realiame pasaulyje.