2020 10 19 /18:21

„Amnesty International“: mažiausiai 15 žmonių žuvo per protestus Nigerijoje

Nigerijoje per šį mėnesį prasidėjusius protestus prieš policijos brutalumą žuvo mažiausiai 15 žmonių, tarp jų du policininkai, naujienų agentūrą AFP pirmadienį informavo žmogaus teisių grupė „Amnesty International“.
Protestas Nigerijoje
Protestas Nigerijoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Nigerija Protestas

Protestai daugiausia buvo taikūs, bet įtampa didėjo, pykčiui dėl Nigerijos policijos liūdnai pagarsėjusio Specialiojo kovos su plėšikavimu skyriaus (SARS) veiksmų prasiveržus reikalavimais vykdyti didelius pertvarkymus šioje Vakarų Afrikos valstybėje.

Vyriausybė pareiškė išformuosianti SARS, tačiau protestai šalyje tebesitęsia, protestuotojams tvirtinant, kad jie nori, jog liautųsi visas policijos brutalumas.

Vienas žmogus žuvo pirmadienį šiauriniame Kano mieste, dar keturi – savaitgalį Benin Sityje, Abudžoje ir Ošogbe, naujienų agentūrai AFP pranešė „Amnesty International“ atstovas.

Praėjusį ketvirtadienį, praėjus savaitei nuo protestų pradžios, organizacija pranešė apie 10 žuvusiųjų.

Maždaug 20 mln. gyventojų turinčiame Lagose pirmadienį į gatves išėjo tūkstančiai žmonių, visiškai paralyžiuodami šalies ekonomikos centrą.

Sostinėje Abudžoje įtampa dar išaugo, protestuotojams pranešus apie samdytų banditų prieš juos sekmadienį surengtus išpuolius.

„Nigerijos kariuomenės ir policijos pilna visur, neabejotinai (tam), kad sustabdytų taikų protestą“, – AFP sakė 24 metų demonstracijos dalyvė Anita Izato.

Tuo metu policija pranešė, kad jos nuovadą Ben Sityje, Edo valstijoje pirmadienį užpuolė „asmenys, apsimetę „#EndSARS“ protestuotojais“.

„Padarytos žalos kol kas negalima įvertinti, tačiau, remiantis pranešimu, protestuotojai iš saugyklos išsinešė ginklų ir šaudmenų ir paleido areštinėje laikytus įtariamuosius, o paskui padegė kai kurias patalpas“, – paskelbė Nigerijos policija socialiniame tinkle „Twitter“.

Kampanija „#EndSARS“ sulaukė tarptautinės paramos, taip pat ir JAV judėjimo „Black Lives Matter“ („Juodaodžių gyvybės svarbios“, BLM) šalininkų, o vienas iš „Twitter“ įkūrėjų Jackas Dorsey pasidalijo Nigerijos protestuotojų pranešimais šiame socialiniame tinkle.

Naujos specialiosios policijos pajėgos, turinčios pakeisti SARS, pirmadienį turėjo pradėti savo apmokymus.

Šis padalinys „veiks laikantis labai aukštų profesinių ir etikos standartų, įstatymo viršenybės ir geriausios tarptautinės policijos praktikos“, sakoma sekmadienį paskelbtame policijos pranešime. Jame taip pat priduriama, kad pareigūnus apmokys Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus Komitetas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis