„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Amnesty International“: Rusijos invazija Ukrainoje yra Sirijos karo „atkartojimas“

Rusijos puolimas Ukrainoje panašus į jos veiksmus Sirijos kare, antradienį pareiškė tarptautinė žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“, reikšdama susirūpinimą dėl galimų karo nusikaltimų, augant civilių aukų skaičiui per jau ilgiau nei mėnesį trunkančią Maskvos invaziją.
Lvivas atakuotas raketomis
Lvivas atakuotas raketomis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Tai, kas vyksta Ukrainoje, atkartoja tai, ką matėme Sirijoje“, – sakė „Amnesty International“ vadovė Agnes Callamard naujienų agentūrai AFP.

Ji kalbėjo Johanesburge, kur pristatė organizacijos metinę ataskaitą apie žmogaus teisių padėtį pasaulyje.

„Vykdomos tyčinės atakos prieš civilinę infrastruktūrą“, – sakė A.Callamard, kaltindama Rusiją, kad ši paverčia humanitarinius koridorius „mirtinais spąstais“.

„Ukrainoje matome tuos pačius dalykus, kuriuos Rusija darė Sirijoje“, – sakė ji.

„Amnesty International“ direktorė Rytų Europai ir Azijai Marie Struthers per spaudos konferenciją Paryžiuje išsakė panašią nuomonę.

Anot jos, tyrėjai Ukrainoje „surinko įrodymų, kad naudojama tokia pati taktika, kaip Sirijoje bei Čečėnijoje, įskaitant išpuolius prieš civilius gyventojus ir pagal tarptautinę teisę draudžiamų ginklų naudojimą“.

A.Callamard daug dienų trunkančią brutalią Mariupolio apsiaustį palygino su Sirijos prezidento Basharo al Assado pajėgų, kurioms padėjo rusų aviacija, puolimu prieš Alepo miestą ir sakė, kad žmogaus teisių organizacija mato „karo nusikaltimų skaičiaus augimą“.

JAV vyriausybė praėjusią savaitę sakė, kad jos surinkta vieša informacija ir turimi žvalgybos duomenys yra svarūs įrodymai, jog Rusijos kariuomenė Ukrainoje įvykdė karo nusikaltimų.

Ukrainiečių aukšto rango pareigūnas naujienų agentūrai AFP pirmadienį sakė, kad vien Mariupolyje buvo palaidota apie 5 tūkst. žmonių.

Rusija buvo pagrindinė B.al Assado režimo rėmėja 2011 metų kovą prasidėjusiame pilietiniame kare.

A.Callamard sakė, kad Rusijos „akiplėšiškumas“ kaltas dėl „tarptautinės sistemos paralyžiaus“ ir institucijų, įskaitant Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą, „gėdingo neveiklumo“.

„JT Saugumo Tarybą labiau tiktų vadinti JT Nesaugumo Taryba“, – sakė ji ir pridūrė, kad ši institucija daug kartų nesugebėjo imtis „tinkamų veiksmų žiaurumų akivaizdoje“ tokiose vietose kaip Mianmaras, Afganistanas ir Sirija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“