„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Analitikai bando įminti, ką reiškia O.Scholzo žodžiai dėl Ukrainos smūgių Rusijai vokiškomis raketomis

Vokietijos vyriausybė nuo plataus masto Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios rinkosi atsargų veiksmų planą. Šalies kancleris Olafas Scholzas iki šiol griežtai atsisako perduoti Ukrainai tolimojo nuotolio raketų „Taurus“, nors Londonas ir Paryžius perdavė savąsias dar praėjusią vasarą. Berlynas panašiai elgiasi ir dėl leidimo Ukrainai naudoti vokiškus ginklus smūgiams kariniams taikiniams Rusijos teritorijoje.
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas / „IMAGO“/„Scanpix“

Dar antradienį kancleris pareiškė nematantis priežasčių, kodėl reikėtų plėsti Vakarų ginklų panaudojimo zoną. Jis priminė, kad yra „aiškios Vokietijos ginklų tiekimo Kyjivui taisyklės, dėl kurių susitarta su Ukraina ir kurios veikia“.

Savo politiką, kurią taiko karo Ukrainoje rėmuose, O.Scholzas apibūdino kaip turinčią tikslą „neleisti jam peraugti į labai didelį karą“.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Emmanuelis Macronas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Emmanuelis Macronas

Amerikiečių leidinys „Politico“ atkreipė dėmesį, kad tą pačią dieną kancleris susitiko su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu, kuris sakė, kad „turime leisti (ukrainiečiams) neutralizuoti karinius objektus, iš kurių paleistos raketos, bet ne kitus civilinius ar karinius taikinius“, pridurdamas ribą, kuri neatitinka to, ko nori Kyjivas.

Manoma, kad E.Macronui pavyko įtikinti ir O.Scholzą leisti Vakarų ginklais smogti Rusijos karinėms bazėms Rusijos teritorijoje.

Po susitikimo kancleris pareiškė, kad Ukraina gali naudoti jai tiekiamus ginklus „pagal tarptautinę teisę“. „Politico“ tai aiškino kaip leidimą naudoti ginklus prieš agresorių, t.y. Rusiją.

Berlynas trečiadienį ėmėsi veiksmų, kad išsklaidytų painiavą dėl to, ką O.Scholzas norėjo pasakyti, jo žodžius patikslino kanclerio spaudos sekretorius Stefanas Hebestreitas.

Jis pažymėjo, kad „Ukrainos gynybiniai veiksmai neapsiriboja tik jos pačios teritorija, bet [gali] išsiplėsti ir į Rusijos teritoriją“. Tačiau jis pridūrė, kad negali atskleisti tikslių susitarimų su Kyjivu dėl Vokietijos suteiktų ginklų naudojimo, nes jie yra konfidencialūs.

„DPA“/„Scanpix“/Vokietijos kancleris Olafas Scholzas
„DPA“/„Scanpix“/Vokietijos kancleris Olafas Scholzas

Pasak S.Hebestreito, metų senumo O.Scholzo pareiškimas, kuriame jis teigė, jog esama „sutarimo“, kad Ukraina nenaudos Vokietijos ginklų Rusijos teritorijoje, buvo „faktų konstatavimas“, kuris tuo metu buvo teisingas, bet nebūtinai taikytinas ateityje.

Su Vokietijos vyriausybės pozicija susipažinęs asmuo „Politico" sakė, kad O.Scholzas pasisakė už tai, kad Kyjivui būtų leista naudoti Vakarų ginklus prieš taikinius Rusijos teritorijoje, tačiau nesileido į detales.

„Man keista, – antradienį žurnalistams sakė O.Scholzas, – kai kai kurie žmonės diskutuoja ir sako, kad jiems (ukrainiečiams) neleidžiama gintis ir imtis tam tinkamų priemonių“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“