Analitikai: Krymo tiltas jau nėra efektyvus karinis taikinys Ukrainai

Po pakartotinių Ukrainos atakų Rusija nustojo naudoti Krymo tiltą savo kariams aprūpinti. Apie tai rašo „The Independent“, remdamasis „Maxar“ palydovinėmis nuotraukomis ir didžiausios privačios žvalgybos agentūros „Molfar“ analitikų išvadomis.
Palydovinėse nuotraukose – atakuotas Krymo tiltas
Palydovinėse nuotraukose – atakuotas Krymo tiltas / „Scanpix“/AP nuotr.

Pažymima, kad Rusijos Federacija perėjo prie sausumos kelių per okupuotą teritoriją naudojimo.

„Palydovinių vaizdų analizė rodo, kad tiltu beveik nevyksta eismas, todėl jis nebegali būti efektyvus karinis taikinys Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms, teigia analitikai“, – rašoma leidinyje.

Teigiama, kad iš gautų nuotraukų matyti, jog per pastaruosius tris mėnesius tilto geležinkelio linija beveik nevažinėjo krovininiai kariniai traukiniai:

„Per šį laikotarpį vasario 29 d. buvo pastebėtas tik vienas rusiškas krovininis traukinys su maždaug 55 vagonais degalų“.

Twitter nuotr./Atakuotas Krymo tiltas
Twitter nuotr./Atakuotas Krymo tiltas

Šnipinėjimo agentūra teigė, kad kovo ir balandžio mėnesiais ant tilto nebuvo jokio judėjimo, kuriame dalyvautų Rusijos karinės pajėgos.

Pažymima, kad Rusijos naudojimasis tiltu gerokai sumažėjo po to, kai 2023 m. liepos 17 d. Ukraina jį užpuolė kariniais bepiločiais laivais ir susprogdino dalį važiuojamosios dalies ir geležinkelio linijos.

Pasak „Molfar“ generalinio direktoriaus Artiomo Starošeko, Rusijos valdžios institucijų sprendimas nebenaudoti Krymo tilto Rusijos pajėgoms aprūpinti sutapo su smarkiai išaugusiu krovinių srautu per Tamanę Rostovo srityje.

„Dabar Kyjivas turėtų sutelkti dėmesį į Melitopolį, Berdianską ir Mariupolį, kur Rusija tiesia naujas geležinkelio linijas, sujungsiančias šiuos okupuotus Ukrainos regionus su Krymu ir žemynine Rusijos dalimi“, – sakė jis.

„AFP“/„Scanpix“/Krymo tiltas per sprogimą 2022 m. spalio mėn.
„AFP“/„Scanpix“/Krymo tiltas per sprogimą 2022 m. spalio mėn.

Spėjama, kad naująją geležinkelio liniją, kuri driekiasi nuo Akimovkos Melitopolyje ir tęsiasi iki Berdiansko ir Mariupolio, o paskui pasiekia Rostovą Rusijoje, Rusijos kariai panaudos naujam puolimui.

Pasak A.Starošeko, Ukrainai būtų naudinga nukreipti savo pajėgas į šiuos sausumos kelius, o ne leisti išteklius Krymo tiltui:

„Būtent šie maršrutai šiuo metu kelia rimtesnę grėsmę nei neveikianti Krymo tilto geležinkelio vėžė... Vakarų pagalba taip pat turi būti teikiama taip, kad galėtų padengti Ukrainos poreikį smogti į šiuos karštuosius taškus rusiška amunicija.“

Aviacijos ekspertas Konstantinas Krivolapas anksčiau išreiškė nuomonę, kad dabar Krymo tiltas nebeturi kritinės logistinės vertės, yra svarbesnių prioritetinių taikinių, į kuriuos reikia smogti:

„Pagrindiniai ginklai dabar neina per Krymo tiltą, juo eina tik nedidelė dalis. Kariniai ekspertai ir analitikai, tiesiogiai susidūrę su logistikos klausimais, sako, kad iš esmės viskas gabenama keltais, o visa kita – per Rostovą, Taganrogą ir pan.“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis