Lapkričio 1 d. Ukrainos vyriausioji karinės žvalgybos valdyba pranešė, kad Irano pareigūnai ketina išsiųsti į Rusiją daugiau kaip 200 kovinių bepiločių orlaivių „Shahed-136“, „Mohajer-6“ ir „Arash-2“.
Tuo metu CNN skelbė, kad neįvardyti pareigūnai iš vienos Vakarų šalies, atidžiai stebinčios Irano ginklų programas, pareiškė, kad Iranas planuoja iki metų pabaigos nusiųsti Rusijai tūkstantį ginklų vienetų, įskaitant trumpojo nuotolio balistines raketas „žemė-oras“ ir kovinius bepiločius orlaivius.
Tai būtų pirmas patvirtintas atvejis, kai Iranas siunčia Rusijai pažangias tiksliai valdomas raketas.
Analitikai skelbia, kad tikėtina, jog Rusija dėl papildomo Irano ginklų sistemų siuntimo derėjosi, nes per karą Ukrainoje, ypač per Rusijos karinę kampaniją prieš Ukrainos ypatingos svarbos infrastruktūrą, buvo išeikvotos sparnuotųjų raketų ir bepiločių orlaivių sistemų atsargos.
Ukrainos vyriausioji karinės žvalgybos duomenimis, Ukrainos priešlėktuvinė gynyba numušė daugiau kaip 300 bepiločių orlaivių „Shahed-136“ nuo tada, kai Rusija pradėjo juos naudoti Ukrainoje rugsėjo 13 d.
Pasak Analitikų, tikėtina, kad Rusija ir toliau naudos bepiločių orlaivių atakas ir raketų smūgius prieš ypatingos svarbos infrastruktūrą, siekdama kompensuoti savo įprastinių pajėgų nesėkmes ir apribojimus fronte. Rusijos priklausomybė nuo Irane pagamintų sistemų, taigi ir nuo Irano, tikriausiai didės.
Iranas anksčiau neigė, kad raketomis ir dronais padeda Rusijai pulti Ukrainą, nors ne viena užsienio šalis skelbė turinti informacijos, kad viskas yra priešingai. Skelbta, kad Iranas į Ukrainos teritoriją net buvo atsiuntęs savo pareigūnus, kurie apmokė Rusijos pajėgas, kaip reikia naudotis iranietiškais dronais.