Gegužės mėn. paskelbtoje ataskaitoje analizuojama, kaip antraisiais konflikto metais keitėsi Rusijos karinė taktika. Joje cituojami ukrainiečių kariškiai, kurie teigė, kad rusų kariai, su kuriais jie susiduria, dažnai atrodo „apsvaigę nuo amfetaminų ar kitų narkotinių medžiagų“.
Ataskaitoje teigiama, kad labiausiai tikėtina, jog tie apsvaigę vyrai yra Rusijos „vienkartiniai pėstininkai“, kuriuos daugiausia sudaro šauktiniai iš Luhansko ir Donecko liaudies respublikų, „Wagner“ grupuotės pašaukti kaliniai ir mobilizuoti karo prievolininkai.
Pasak Karališkojo tyrimų instituto, šie „vienkartiniai“ kariai nedidelėmis grupėmis siunčiami „kautis“ su Ukrainos gynyba „iki mirties“. Ukrainos kariai, kalbėję su RUSI ekspertais, pastebėjo, kad daugelis rusų karių net ir sužeisti toliau žengia pirmyn.
Ataskaitoje rašoma, kad mūšio lauke rasta medžiaga indikuoja, kad rusų kariai greičiausiai svaigiąsias medžiagas vartoja skystu pavidalu.
Pasak į atsargą išėjusio Australijos kariuomenės generolo majoro ir karinio stratego Micko Ryano, kuris teigė, kad buvo šios taktikos liudininkas, kai 2000 m. su pėstininkų batalionu buvo Rytų Timoro pasienyje, narkotinių medžiagų vartojimas gali būti niūri mūšio lauko strategija, tačiau ji nėra neįprasta.
„Tai nieko naujo: siųsti karius į priekį apsvaigusius nuo narkotikų, tai iš tikrųjų gana dažnas reiškinys karinėje istorijoje“, – tvirtino jis.
Rusija taip pat turi savo istoriją, susijusią su narkotikų ir alkoholio vartojimu karo metu. Balandžio mėn. atnaujintoje Jungtinės Karalystės žvalgybos ataskaitoje teigiama, kad Rusijos kariai Ukrainoje žūsta dėl alkoholizmo.
Šių metų pradžioje vienas paimtas į nelaisvę rusų karys žiniasklaidos grupei CNN pasakojo, kad jo vadai Ukrainoje buvo apsvaigę nuo skausmą malšinančių vaistų ir įsakė kariams daryti pavojingus, beprasmiškus dalykus, pavyzdžiui, bėgti po minosvaidžių ugnimi.
Tikėtina, kad ši taktika yra būtina priemonė siekiant užtikrinti, kad Rusijos kariai ir toliau kovotų net tada, kai jų vadai jiems davė nedaug motyvacijos kovai, pažymėjo M.Ryanas.
Ukrainiečiai, pasak jo, turi „krūvas tikslų“. Jie tiksliai žino, su kuo kovoja ir dėl ko kovoja – su priešu, kuris nori sunaikinti jų tautą.