Į Lietuvą norvegas atvyko sausio 20 dieną, o išvyko 21-ąją. Iš viso mūsų šalyje A. B. Breivikas praleido 25 valandas.
Teigiama, kad į A. B. Breiviko sąskaitą „Snore“ buvo pervesta 20 tūkstančių JAV dolerių iš vienos JAV kompanijos. Teisiamasis sakė neprisimenantis, iš kokios bendrovės.
Šios detalės paaiškėjo trečiadienį, A. B. Breiviką teisme apklausiant norvegų prokurorams, rašo portalas.
Anksčiau žiniasklaida pranešė, kad norvegų radikalas praėjusį dešimtmetį su savo motina plovė pinigus ir tam buvo atsidaręs banko sąskaitų užsienyje, įskaitant Lietuvą.
A. Breivikas teismui aiškino, kad sąskaitą banke „Snoras“ atsidarė siekdamas nukreipti dėmesį nuo tikrųjų savo tikslų – susitikimų su bendraminčiais. Nusikaltėlis nenorėjo daug apie tai kalbėti ir į daugelį prokurorės klausimų nesutiko atsakyti.
Toks A.B.Breiviko paaiškinimas skiriasi nuo jo paties advokato, kuris teigia, kad sąskaitą Lietuvoje kaltinamasis atsidarė, siekdamas išvengti didelių mokesčių tėvynėje.
Už 77 žmonių nužudymą per du išpuolius Norvegijoje teisiamas A.B.Breivikas trečiadienį teisme sakė, kad vienintelė įmanoma jo teismo baigtis yra išteisinimas arba mirties bausmė.
Tačiau jis pripažino, jog nė viena šių baigčių nėra „reali“ – nes jis prisipažino surengęs išpuolius, be to, Norvegijoje mirties bausmė netaikoma.
Jeigu bus nustatyta, kad A.B. Breivikas yra psichiškai sveikas, jam gresia 21-eri metai kalėjimo; šis terminas gali būti pratęstas, jeigu nuteistasis tebebus pavojingas visuomenei. Jeigu bus nustatyta, kad jis psichiškai nesveikas, jo laukia psichiatrinė ligoninė – tikriausiai iki gyvos galvos.
Dviejų psichiatrijos ekspertizių išvados dėl A.B. Breiviko sveikumo prieštarauja viena kitai, tad teisėjams teks nuspręsti ir apie jo psichinę sveikatą, kai liepos viduryje bus skelbiamas verdiktas.